Zamknij

Zoo w Kairze przemalowało osła na zebrę. To nie pierwszy raz

Redakcja
27.07.2018 12:35
Zoo w Kairze przemalowało osła na zebrę. To nie pierwszy raz
fot. Facebook: @mahmoud.a.sarhan.5851

W internecie możemy znaleźć filmy i zdjęcia zwierząt przebranych lub pomalowanych tak, by udawały inne gatunki. Czy jednak ktoś zdecydowałby się na coś podobnego, by oszukać zwiedzających ogród zoologiczny? Okazuje się, że odważnych nie brakuje.

Scena z kultowego filmu „I nie ma mocnych”, w której Kargul i Pawlak traktują świnię pastą do butów, aby udawał w lesie dzika, do dziś bawi do łez. Nieudolna charakteryzacja mająca na celu wizualną zmianę gatunku zwierzęcia pojawia się zresztą w wielu innych komediach czy materiałach publikowanych w internecie. Czy możliwe jest jednak, że ktoś przeprowadziłby taki zabieg w rzeczywistości zupełnie serio? Wszystko wskazuje na to, że osób z wyobraźnią nie brakuje w egipskim ogrodzie zoologicznym.

Osioł pomalowany farbą atrakcją zoo

Internet obiegło zdjęcie wykonane przez Mohmounda Sahrana, studenta odwiedzającego ogród zoologiczny w Kairze. Jego uwagę wzbudził wybieg dla zebr, a właściwie jedno ze znajdujących się tam zwierząt. „Zebra” miała długie spiczaste uszy, a pasy na jej grzbiecie wydawały się rozmazane. Również grzywa zwierzęcia wydawała się dziwna dla tego gatunku. Fotografia robi furorę, a internauci nie mają wątpliwości: zwierzak na wybiegu to po prostu osioł pomalowany tak, by z daleka wyglądał jak zebra. I choć władze zoo stanowczo zaprzeczają, lokalne media przeprowadziły śledztwo i zapytały o opinię lekarzy weterynarii. Większość z nich potwierdza, że zwierzę ze zdjęcia to bez wątpienia „pokolorowany” osioł.

"Zebra" w Kairskim Zoo
fot. Facebook: @mahmoud.a.sarhan.5851

Jak przemalować osła na zebrę

To nie pierwszy raz, gdy ktoś postanawia wystawić na widok publiczny budżetową wersję zebry. W 2009 roku w Gazie postanowiono w ten sposób zastąpić zwierzęta, które padły z głodu. Po odkryciu oszustwa dyrektor zoo tłumaczył, że zarząd ogrodu postarał się dla odwiedzających. Osły miał pomalować zawodowy malarz przy użyciu drogich francuskich farb.

Ciekawe, czy osiołek z Kairu również mógł liczyć na materiały najwyższej jakości.

RadioZET.pl/MF