Zamknij

Konserwa polityczna to inaczej.. Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 500 złotych

11.08.2020 12:35
Konserwa polityczna to inaczej.. Odpowiedź na pytanie z Milionerów za 500 złotych
fot. VIPHOTO/East News

Konserwa polityczna to inaczej.. - tak brzmiało pierwsze pytanie, które usłyszała uczestniczka Milionerów w odcinku emitowanym 11 sierpnia. Sprawdzamy, jakiej odpowiedzi udzieliła i czy udało jej się zdobyć 500 złotych. 

Konserwa polityczna to inaczej..  Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrała uczestniczka i czy udało jej się wygrać 500 złotych.

Konserwa polityczna to inaczej.. [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pierwsze pytanie, jakie usłyszała uczestniczka Milionerów, brzmiało: konserwa polityczna to inaczej.. Do wyboru były cztery odpowiedzi: 

A. Kruszywo

B. Cement

C. Beton

D. Tłuczeń

Uczestniczka nie ukrywała, że nie interesuje się polityką, a sam termin jest jej obcy. Po chwili zdecydowała, że skorzysta z koła ratunkowego - 50 na 50. Komputer pozostawił dwie odpowiedzi: C i D. Uczestniczka zaznaczyła pierwszą z nich. 

MILIONERZY - Konserwa polityczna to inaczej.. [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to beton.  Uczestniczka wygrała 500 złotych.

 Konserwa polityczna lub beton to potoczny zwrot, którym określa się osoby ślepo przywiązane do swoich poglądów lub przywiązań partyjnych.

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB