Zamknij

Który z poniższych został królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem bohatera utworu Słowackiego?

17.08.2020 17:12
Który z poniższych został królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem bohatera utworu Słowackiego?

Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego? Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 40 000 złotych.

Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego? Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 40 000 złotych.

Który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie za 40 000 złotych brzmiało: który z poniższych został obwołany królem Madagaskaru i stał się pierwowzorem tytułowego bohatera utworu Juliusza Słowackiego?  Uczestnik miał do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Agamemnon

B. Anhelli

C. Beniowski

D. Wacław

Uczestnik poprosił o koło ratunkowe - pytanie do publiczności.  

Widzowie zagłosowali następująco:

  • A – 30 proc.
  • B – 16 proc.
  • C – 35 proc.
  • D – 19 proc.

Uczestnik nie był pewny, którą odpowiedź zaznaczyć, więc poprosił dodatkowo o telefon do przyjaciela. Ostatecznie, gracz zdecydował, że zaznaczy odpowiedź C.

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki..  [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to C - Beniowski.  Uczestnik mógł cieszyć się z wygranej. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PAB