Zamknij

Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki.. MILIONERZY

17.08.2020 16:37
Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki.. MILIONERZY
fot. Kamil PIKLIKIEWICZ/East News

Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki.. Odpowiedź na pytanie z Milionerów oraz jej wyjaśnienie zamieściliśmy w poniższym artykule. Sprawdzamy również, czy uczestnik odpowiedział poprawnie i wygrał 125 000 złotych.

Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki.. Poniżej znajdziecie odpowiedź na pytanie z "Milionerów" i jej wyjaśnienie. Sprawdzamy również, którą odpowiedź ostatecznie wybrał uczestnik i czy udało mu się wygrać 125 000 złotych.

Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki..? [PYTANIE Z MILIONERÓW]

Pytanie za 125 000 złotych brzmiało: Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki..  Uczestnik miał do wyboru tradycyjnie cztery warianty:

A. Twierdzeniu Pitagorasa

B. Prawu Coulomba

C. Efektowi Dopplera

D. Twierdzeniu Talesa

Uczestnik po chwili zastanowienia zaznaczył odpowiedź C. 

QUIZ: Najłatwiejsze pytania z "Milionerów". Sprawdź, czy znasz odpowiedzi

MILIONERZY - Radar pozwala namierzyć kierowców przekraczających prędkość dzięki..  [ODPOWIEDŹ] 

Prawidłowa odpowiedź na pytanie z "Milionerów" to właśnie efekt Dopplera.  Uczestnik mógł cieszyć się z wygranej. 

 Efekt Dopplera to zjawisko fizyczne występujące dla fal, polegające na powstawaniu różnicy częstotliwości fali wysyłanej przez jej źródło oraz częstotliwości fali rejestrowanej przez obserwatora, który porusza się względem tego źródła. 

Milionerzy to polski teleturniej prowadzony przez Huberta Urbańskiego i emitowany w telewizji TVN. Program oparty jest na brytyjskim formacie "Who Wants to Be a Millionaire?" Główną nagrodą w polskiej wersji programu jest milion złotych, która padła trzykrotnie w historii teleturnieju – w 662. odcinku z 28 marca 2010 roku (Krzysztof Wójcik), w 823. odcinku z 21 marca 2018 roku (Maria Romanek), oraz w 927. odcinku z 14 marca 2019 roku (Katarzyna Kant-Wysocka). Średnia oglądalność programu wynosi około 2,58 mln widzów.

RadioZET.pl/PZ