Słuchaj
Robert Karpowicz, Marcin Sońta , Aga Kołodziejska
Michał Korościel
Damian Michałowski, Ewelina Pacyna
Mateusz Ptaszyński
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Polak pokonał warszawskie metro. Zobacz wideo z dramatycznego wyścigu

30.10.2017 12:10

Ściganie z metrem stało się znane na całym świecie. W sieci regularnie pojawiają się filmiki z szaleńczego wyścigu w różnych miastach globu. Był materiał z Paryża, Glasgow czy Londynu. Teraz przyszła kolej na Warszawę. Zobacz, jak Polak pokonał warszawskie metro w morderczym wyścigu.

Paweł Krochmal wyscig z metrem fot. Paweł Krochmal/screen

24-letni Paweł Krochmal postanowił rzucić wyzwanie drugiej linii warszawskiego metra. W ramach akcji "Race The Tube" przebiegł od stacji Świętokrzyska do stacji Nowy Świat. W 2 minuty i 33 sekundy pokonał dystans 600 metrów, 240 schodków i dwie bramki biletowe. Wszystko wydarzyło się 16 października, a od niedawna bieg Pawła można zobaczyć na YouTube.

Na czołowej kamerce biegacz pokazał, jak wiodła jego trasa, podczas gdy kamerka wewnątrz pociągu filmowała etapy przemieszczania się metra. Kiedy licznik zaczął odliczać ostatnie sekundy, Paweł zakończył swój bieg - dokładnie w tym samym wagonie metra, z którego ruszył.

Paweł Krochmal od dawna pasjonuje się bieganiem. Biega na krótkich, długich i średnich dystansach. Jest reprezentantem klubu AKL Ursynów.

Nie był to pierwszy tego typu wyczyn w warszawskim metrze (w 2015 roku na trasie pierwszej linii ze stacji Centrum do stacji Świętokrzyska z metrem ścigał się jeden z Running Brothers), jednak na pewno pierwszy na drugiej linii. Gratulujemy wyczynu i czekamy na kolejne.

RadioZET.pl/SA

Oceń