Zamknij

Polscy aktorzy nie dostali wiz do USA. Mieli wystapić dla Polonii. Co się stało?

Redakcja
15.09.2017 11:04
Mucha nie dostała wizy do USA
fot. Instagram

Anna Mucha, Barbara Kurdej-Szatan, Mikołaj Krawczyk i Michał Ziembicki nie dostali wizy na wjazd do USA, gdzie mieli wystąpić na Polonijnym Otwarciu Sezonu Kulturalnego w Chicago. Po zaostrzeniu przepisów o przyznawaniu wiz przez ekipę Trumpa, polskiej trupie nie udało się uzyskać stosownego dokumentu.

Polscy aktorzy zagrać mieli w sztuce zatytułowanej "Pikantni". Niestety, nie dostali wiz i konieczne było odwołanie spektaklu. Jak poinformował Super Express, powołując się na przedstawiciela Agencji Aktorskiej Gudejko, która organizowała wydarzenie, dostarczone zostały wymagane informacje dodatkowe, jednak - mimo tego - wiz nie udało się aktorom uzyskać na czas. Aktorzy nie mogli wjechać do USA, choć - sugeruje przedstawiciel - gdyby mogli poczekać jeszcze kilka dni, to prawdopodobnie dokument udałoby się zdobyć, jednak nie byłoby możliwości dopełnienia innych formalnych spraw.

- Pomimo dostarczenia dodatkowych informacji nie otrzymaliśmy decyzji o przyznaniu wiz pracowniczych. Prawdopodobnie na tę decyzję musielibyśmy poczekać jeszcze kilka dni i byłaby ona pozytywna, ale fizycznie nie udałoby się zorganizować opłat, wizyty w ambasadzie USA w Polsce i przylecieć na czas do USA - tłumaczył Super Expressowi Karol Bytner z Agencji Aktorskiej Gudejko.

Polonijne Otwarcie Sezonu Kulturalnego odbyć się miało w chicagowskim Copernicus Center 9 września. Wydarzenie zostało przesunięte na styczeń, jednak dokładna data nie jest jeszcze znana.

RadioZET.pl/SE/SA