Zamknij

Producenci "Gry o tron" wiedzą, co czują i myślą widzowie

Redakcja
24.07.2017 14:46
Gra o tron z07e02
fot. screen

7 sezon "Gry o tron" przyciągnął całe rzesze zainteresowanych, którzy od miesięcy czekali na premierę nowego sezonu. Jak fani reagowali na pierwszy epizod? Okazuje się, że producenci serialu dobrze wiedzą, jakie emocje wywołuje wśród widzów każdy z odcinków serialu.

Premierowy odcinek "Gry o tron" 7 wywołał w widzach wiele emocji. Setek komentarzy doczekał się sam wstęp epizodu ze sztuczką Aryi Stark, czy też gościnna rólka Eda Sheerana. Okazuje się, że producenci serialu, czyli HBO, monitorują to, w jaki sposób dany odcinek wpływa na widza. Odbywa się to z pomocą firmy, zajmującej się badaniem emocji widzów, która jako pierwsza na świecie, sprawdza także emotikony czy slang.

Jak wynika z badań reakcji emocjonalnych na pierwszy odcinek "Gry o tron" 7, aż 24 procent "zakochało się", ponad 19 procent było podekscytowanych wydarzeniami, 9,2 procent z przyjemnością oglądało epizod, a 8,9 procent "oszalało". Co ciekawe, blisko 5 procent zwariowało na punkcie roli piosenkarza Eda Sheerana.

1
fot.

Canvs analizuje komentarze na Facebooku, Instagramie, Twitterze i YouTube sekunda po sekundzie. W ten sposób powstaje profil reakcji emocjonalnych, które pozwalają określić, co najbardziej poruszyło widzów, co wywołało w nich złość, czy z czego się cieszyli. Dzięki temu producent serialu wie, w jaki sposób promować swoje dzieło w mediach społecznościowych, by dotrzeć do jeszcze większej grupy odbiorców. Być może jednak będzie to miało wpływ na wydarzenia w przyszłej serii sagi - a sama świadomość tego, że reakcje fanów mogą kreować przyszłe wydarzenia w serialu, wydaje się być ciekawa.

RadioZET/Mashable/SA