Zamknij

Rafał Maślak ośmieszył się w filmiku o Powstaniu Warszawskim i godzinie "W"

Redakcja
03.08.2017 12:48
Rafał Maślak godzina W
fot. screen YouTube

Były Mister Polski Rafał Maślak tak jak tysiące Polaków postanowił uczcić rocznicę wybuchu Powstania Warszawskiego. W godzinę "W" rozpoczął filmik, w którym opowiada o "rozpierniczonej Warszawie". Niestety, okazuje się, że pomyliły mu się godziny.

1 sierpnia Rafał Maślak wypuścił na Snapchacie krótki filmik z godziny "W". Nie wiadomo czy to fatalny błąd, czy niewiedza, ale celebryta stwierdził, że Powstanie Warszawskie rozpoczęło się o... 16:00.

Jesteśmy właśnie przed Rotundą, stoimy w korku, kierowca wyszedł zobaczyć, co się dzieje - zaczyna były Mister Polski i po chwili, pokazując zegarek, zaczyna snuć opowieść o rozpoczęciu Powstania Warszawskiego. - Dokładnie o godzinie 16:00 rozpętało się piekło. Dobrze, że ludzie takich rzeczy nie zapominają, że pamiętają o ludziach, którzy oddali swoje życie, ponieważ mnóstwo osób tutaj zginęło, Warszawa była cała rozpier... niczona na całego, także szacun - mówił w filmiku Maślak. Wideo trafiło już na YouTube.

Niestety, jego pomyłka od razu została wyłapana przez internautów, którzy mocno skrytykowali stan wiedzy celebryty. Komentujący sugerują, aby były najpiękniejszy Polak uzupełnił swoją wiedzę historyczną.

Wszystkim, których zwiódł filmik Rafała Maślaka, przypominamy, że Powstanie Warszawskie wybuchło we wtorek 1 sierpnia 1944 roku o godzinie 17:00. Początek akcji "Burza", odbywający się pod kryptonimem godziny "W", to właśnie umowna godzina 17:00 i o tej porze co roku Warszawa upamiętnia powstańczą walkę obrońców miasta.

RadioZET.pl/SA