Zamknij

Roman Polański z nowymi zarzutami. Kolejna ofiara przerwała milczenie

Redakcja
16.08.2017 14:59
Roman Polański
fot. EAST NEWS

Kolejna kobieta poinformowała, że jest ofiarą Romana Polańskiego. Oświadczyła, że polski reżyser wykorzystał ją seksualnie kiedy była nastolatką.

We wtorek 15 sierpnia w Los Angeles odbyła się konferencja prasowa, podczas której adwokat Gloria Allred, reprezentująca kobietę przedstawianą jako "Robin", poinformowała, że w 1973 roku, kiedy jej klientka miała 16 lat, Roman Polański wykorzystał ją seksualnie. Choć nie zostały podane szczegóły zdarzeń, wiadomo, że doszło do nich w południowej Kalifornii.

Jak ogłoszono, sprawa tajemniczej Robin jest już przedawniona, jednak kobieta będzie mogła zeznawać, jeśli Polański stanie przed sądem za inne, zarzucane mu wcześniej, przestępstwa o charakterze seksualnym. Allred przekonywała, że jej klientce chodziło o pokazanie, że ofiar reżysera jest więcej i wśród nich są inne nieletnie.

Przypomnijmy, że sprawa Romana Polańskiego ciągnie się od wielu lat. W 1977 roku reżyser oskarżony został o zgwałcenie 13-letniej Samanthy Gailey po ówczesnym podaniu jej alkoholu i leków nasennych. Polański przyznał się do seksu z nieletnią, jednak w 1978 roku opuścił Stany Zjednoczone. Jak twierdzi w swojej autobiografii, to matka zgwałconej podsunęła mu córkę, by ta zdobyła angaż do filmu. Sama poszkodowana w 2008 roku wystąpiła o umorzenie postępowania dla dobra swojej rodziny.

W 2010 roku reżyser został oskarżony przez kolejną kobietę - aktorkę Charlotte Lewis. Oskarżyła Polańskiego o to, że w 1983 roku, kiedy miała wtedy 16 lat, wykorzystał ją seksualnie.

Robin jest zatem trzecią kobietą, która zarzuca Romanowi Polańskiemu wykorzystywanie seksualne.

RadioZET.pl/SA