Zamknij

Ronnie Wood z The Rolling Stones walczył z rakiem płuc

Redakcja
07.08.2017 14:31
Ronnie Wood
fot. Facebook/Ronnie Wood

Muzyk legendarnej formacji The Rolling Stones przyznał, że stoczył batalię z rakiem płuc. Ronnie Wood, gitarzysta i basista grupy, powiedział, że "już żegnał się z rodziną". Jaki jest stan jego zdrowia?

Ronnie Wood z The Rolling Stones nie jest już młody, a przez całe życie nie stronił od używek i imprez. Dziś ma już 70 lat więc trudno oczekiwać, że wciąż będzie w świetnej formie. Nikt jednak nie zakładał, że muzyk, któremu jeszcze rok temu urodziło się potomstwo, może mieć tak poważne problemy zdrowotne. Zagraniczne media donoszą, że gitarzysta i basista Stonesów walczył z rakiem płuc. Chorobę wykryto u niego w maju 2017, ale Wood nie chciał, by te informacje wyciekły. Jak przyznał, rak został zdiagnozowany podczas rutynowych badań, które muzyk wykonał przed wyruszeniem w trasę koncertową. Kiedy już okazało się, że jest chory, nie był tym szczególnie zaskoczony. Jak stwierdził, kiedy w 2016 roku rzucał palenie, zastanawiał się, jak przeżył tyle lat prowadząc prawdziwie rockandrollowy tryb życia i nie zachorował. Okazało się jednak, że choroba go nie minęła.

Wood nie chciał poddać się chemioterapii z obawy przed utratą włosów. Bał się też, że jego życie dobiega końca. Zdradził, że już zegna się z rodziną. Ostatecznie muzyk poddał się 5-godzinnej operacji usunięcia części płuca. Teraz jest pod stałą kontrolą lekarską. Na Facebooku poinformował fanów, że czuje się dobrze i przekazał, że koncertowe plany grupy nie ulegają zmianie. Podziękował też za wsparcie: Dziękuję za Wasze słowa otuchy. Czuję się świetnie. Do zobaczenia w przyszłym miesiącu w trasie - napisał.

Trzymamy kciuki za zdrowie Ronniego.

RadioZET.pl/SA