Zamknij

Rozwiążesz to zadanie z matematyki? Równanie jest hitem internetu [WIDEO]

10.12.2020 14:58
matematyka
fot. Shutterstock

Równanie matematyczne, które stało się hitem sieci - zgodnie z analizami autorów kanału MindYourDecisions na YouTube - potrafi rozwiązać zaledwie 60 procent osób w wieku 20 lat. Jeśli więc matematyka nie jest Twoją mocną stroną, to zadanie na pewno pomoże to ujawnić. Sprawdź, czy rozwiążesz to zadanie!

Jak zauważa autor kanału MindYourDecisions, będący z wykształcenia matematykiem, fakt, że zaledwie 60 procent młodych Japończyków wieku 20 lat potrafi je rozwiązać, jest alarmujący. Jeszcze 40 lat temu rozwiązanie równania było bułką z masłem dla 90 procent osób w tym wieku. Aby w małym stopniu podpowiedzieć, w jaki sposób na pewno nie można tego zadania rozwiązać, na YouTube pokazano, jakiego popularnego błędu należy unikać.

Zobacz także: 5 powodów, by grać w gry planszowe

Rozwiąż równanie, które stało się hitem sieci

W poniższym materiale autor pokazuje, jak bardzo istotna jest m.in. kolejność wykonywania działań, o której - okazuje się - wiele osób zapomina. Co ciekawe, autor zaznacza, że wiele osób, które próbowały skorzystać z kalkulatora, i tak poniosło porażkę, przez nieprawidłowe zapisanie działania.

A zatem: 9 - 3 ÷ 1/3 + 1 = ?

Już wiesz, ile to będzie?

Pod materiałem na YouTube wielu internautów zauważa, że to banalnie proste. "Zajęło mi to pięć sekund. Co za problem?!" - głosi jeden z komentarzy. A Tobie się udało?

RadioZET.pl/AS