Zamknij

See Bloggers. Święto twórców internetowych w Łodzi

Redakcja
26.06.2018 15:46
Hasztagi Roku, przyznawanych w kilku kategoriach. Za najlepszego bloga uznany został Blog Ojciec, a tytuł najlepszych influencerów trafił do pary Fit Lovers. Za odkrycie 2018 roku uznano natomiast bloga Doktor Ania, zajmującego się kwestiami medycznymi oraz zdrowym odżywianiem.
fot. EAST NEWS

Kariera w internecie coraz częściej zbliża się z rozmachem do kariery filmowej czy telewizyjnej. W Łodzi odbył się festiwal twórców internetowych See Bloggers. Poza sławnym blogerami oraz youtuberami nie zabrakło znanych nazwisk z innych branż.

O tym, jak potężnym medium stał się internet, z pewnością nie trzeba nikogo przekonywać. Osoby działające za pośrednictwem Youtube, Instagrama czy blogów coraz częściej pojawiają się również w telewizji czy podczas celebryckich gal, a coraz więcej aktorów i osób znanych z telewizji próbuje swoich sił w środowisku internetowym. Bycie twórcą internetowym stało się zajęciem opłacalnym i przyszłościowym. Nic więc dziwnego, że również gwiazdy sieci otrzymały swoją własną imprezę. W miniony weekend w Łódzkiej EC1 odbył się See Bloggers, czyli festiwal twórców internetowych.

Celebryci z sieci

Wśród zaproszonych gości znalazła się śmietanka internetowych gwiazd z Sebastianem Wardęgą i Ekskluzywnym Menelem na czele. Szereg vlogerów, blogerów i influencerów przygotowało warsztaty oraz prelekcje. Można było wziąć udział między innymi w kursach gotowania prowadzonych przez Grzegorza Harnę oraz Pascala Brodnickiego. Ten ostatni, doskonale znany z telewizji, próbuje swoich sił również na Youtube.

W panelach dyskusyjnych wzięli również udział artyści na co dzień niezwiązani ściśle z karierą w sieci, ale wykorzystujący aktywnie media społecznościowe w życiu zawodowym i prywatnym, między innymi Katarzyna Nosowska, Małgorzata Rozenek, Jurek Owsiak czy Michał Żebrowski. Maciej Orłoś poprowadził spotkanie dotyczące wystąpień publicznych.

Hasztagi dla najlepszych

Zwieńczeniem festiwalu, który odwiedziło około 2 tysięcy osób, było wręczenie nagród #Hasztagi Roku, przyznawanych w kilku kategoriach. Za najlepszego bloga uznany został Blog Ojciec, a tytuł najlepszych influencerów trafił do pary Fit Lovers. Za odkrycie 2018 roku uznano natomiast bloga Doktor Ania zajmującego się kwestiami medycznymi oraz zdrowym odżywianiem.