Zamknij

Tomasz Kabis nie żyje. Uczestnik polskiego „Mam talent” przegrał walkę z nowotworem

Patrycja Chudolińska
04.12.2019 10:07
Tomasz Kabis
fot. Facebook/TomaszKabis

Tomasz Kabis nie żyje. Artysta, iluzjonista i były uczestnik programu „Mam talent” zmarł w wieku 30 lat po walce z nowotworem.

Tomasz Kabis nie żyje

Tomasz Kabis nie żyje. Mężczyzna zdobył ogromną popularność po udziale w programie „Mam talent”. Od dzieciństwa zajmował się iluzją i sztuczkami. O śmierci znanego iluzjonisty z Rybnika poinformowali bliscy i przyjaciele. 

O złośliwym nowotworze, który zajął jego serce, dowiedział się w wigilię 2018 roku. Niedługo później poinformował fanów, że podczas badań wykryto przerzuty na płuca.

Dzisiaj światowy dzień walki z rakiem. Niestety w Wigilę okazało się, że dzisiejszy dzień to również moje święto. Teraz już tak oficjalnie, bo często chwaliłem się tym, co dobrego u mnie, to teraz odwrotnie. Diagnoza jak na zdjęciu, wczoraj jeszcze wykryli przerzuty do wątroby. Kto wierzący proszę o modlitwę, kto nie, niech trzyma kciuki. Ja o wszystkich wspierających też pamiętam. Dzisiaj pierwsza dawka chemii, mam nadzieję, że będzie ok. Mam wielką motywację do zdrowienia, leżąc już jakiś czas po operacji ciągnie mnie na scenę jak jeszcze nigdy. Czas na największą sztuczkę w moim życiu "abrakadabra i raka nie ma" – napisał na początku tego roku Tomasz.

Jak mówi ks. Marek Bernacki, proboszcz bazyliki św. Antoniego w Rybniku, Tomasz aż do końca nie stracił pogody ducha. Podczas leczenia na onkologii starał się rozbawiać przebywających z nim pacjentów, szczególnie dzieci. Wspierał wiele organizacji charytatywnych i był wolontariuszem fundacji „Mam Marzenie”.

Tomasz Kabis zmarł w wieku 30 lat

Tomasz Kabis odszedł 3 grudnia wieczorem.

Z ogromnym żalem informujemy, że dziś w nocy po długiej walce z chorobą odszedł Tomek - Artysta o wielkim sercu, cudowny i dobry. Człowiek z najszczerszym uśmiechem na świecie. Czaruj nam dalej, tam na górze Przyjacielu... Łączymy się w bólu z rodziną i przyjaciółmi – przekazano we wpisie na jego oficjalnym profilu na Facebooku.

Składamy kondolencje bliskim i rodzinie Tomasza.

RadioZET.pl/PCh