Zamknij

Val Kilmer pokonał raka dzięki wyjątkowej "kuracji". Co go uleczyło?

Redakcja
19.05.2017 15:59
Val Kilmer wyleczył raka modlitwą
fot. ons.pl

Val Kilmer to popularny amerykański aktor, którego znamy m.in. z roli Batmana. Kilka lat temu gwiazdor cierpiał na raka gardła i uleczył się dzięki nietypowej "kuracji". Co go uleczyło?

Niedawno Val Kilmer uczestniczył w internetowej sesji Q&A, zorganizowanej na Reddicie. Opowiedział tam o swojej chorobie i o tym, jak udało mu się ją pokonać. Okazuje się, że - zdaniem aktora - wyleczył się dzięki... modlitwie i miłości do Jezusa.

Aktor od czasu choroby był członkiem kontrowersyjnego Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki. Jej członkowie całkowicie odrzucają medycynę i zajmują się uzdrawianiem modlitwą. Ruch ten powstał jeszcze w XIX wieku,a jego twórczynią była Mary Baker Eddy, która po tragicznym wypadku, czytając Biblię, została rzekomo cudownie ozdrowiona. Zgodnie z przekonaniem członków Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki, choroby somatyczne wynikają ze stanu psychiki i mają podłoże duchowe. Zatem nie przyjmują żadnych medykamentów, wierząc, że Bóg uleczy ich dzięki ich modlitwom.

"Jestem bardzo wdzięczny za wszystkie modlitwy i dobre myśli płynące do mnie z całego świata. Ludzie, którzy wiedzą, że jestem członkiem Stowarzyszenia Chrześcijańskiej Nauki uważają, że w jakiś sposób stworzyłem zagrożenie dla samego siebie, ale wiele osób zostało uzdrowionych przez modlitwę. A wielu, wielu umarło niezależnie od tego, że korzystali z nowoczesnej medycyny" - powiedział Kilmer.

Cieszymy się, że aktorowi udało się pokonać chorobę.

RadioZET.pl/DailyMail/SA