Zamknij

Wokalista Boys apeluje do Kurskiego: "Nie pchajmy tej muzyki do Opola"

Redakcja
23.06.2017 14:33
Marcin Miller Opole
fot. ons.pl

Festiwal w Opolu ostatecznie odbędzie się w Opolu, choć przez moment miał być w Kielcach. Nie wiemy jeszcze, którzy artyści się tam pojawią, jednak na pewno wiadomo, że nie będą to przedstawiciele disco-polo. Przedstawiciele tego gatunku nie byliby z opolskiego dnia disco-polo zadowoleni. Głos w tej sprawie zabrał wokalista zespołu Boys - Marcin Miller.

Popularność disco-polo od lat nie słabnie, jednak zdaje się, że nigdy dotąd gatunek ten nie był tak eksponowany w publicznych mediach, jak obecnie. Za sprawą prezesa TVP Jacka Kurskeigo, który jest wielkim miłośnikiem tego nurtu, pojawił się pomysł, by muzyka ta zaistniała nawet w Opolu. W planach był nawet osobny dzień, przeznaczony specjalnie dla tej muzyki i jej wykonawców. Ostatecznie idea upadła, ale dopiero teraz na ten temat wypowiedział się jeden z czołowych przedstawicieli disco-polo - wokalista Boys.

Podczas wywiadu dla Pudelek.TV wokalista został zapytany o to, czy wystąpiłby w Opolu. Odpowiedź jest czytelna:

"Kochani, nie pchajmy się tam. Typowe Opole to jest festiwal tylko i wyłącznie zarezerwowany dla innego gatunku muzycznego. No po co robić Opole disco-polowe?" - mówi wokalista Boys. Dziennikarka dopytuje: "Ale wiesz, że był planowany dzień dico-polo?". Muzyk kwituje: "Cale szczęście, że nie będzie".

Jak widać, pomysłów prezesa TVP co do propagowania disco-polo w Opolu nie popierają nawet sami przedstawiciele gatunku.

Przypomnijmy, że opolski festiwal odbyć się ma jesienią, w dniach 15-17 września. Pewne jest, że obsadę wydarzenia po majowym zamieszaniu będzie bardzo trudno skompletować.

RadioZET.pl/Pudelek.tv/SA