Zamknij

Wpadka w "Klanie". Pokazali twarz prawdziwego zamachowca

Redakcja
26.10.2017 14:50
Timothy McVeigh klan
fot. screen

W jednym z ostatnich odcinków serialu TVP "Klan" Jerzy Chojnicki poszukiwał pracownika i przeglądał życiorysy przestępców. Nie byłoby w tym nic nadzwyczajnego, gdyby nie fakt, że na którymś z CV widniało zdjęcie... prawdziwego terrorysty.

"Teraz już się nie lokuje Nutelli czy Cyfrowego Polsatu w serialu, tylko frustrację ubecji" - tak jeden z internautów skomentował wprowadzenie do serialu "Pierwsza miłość" wątku dezubekizacji. Scenarzyści zainspirowani życiem, pokazali jak jednemu z bohaterów umniejszono emeryturę. Tymczasem w innym serialu - tym razem popularnym "Klanie (nie wiadomo jednak, czy celowo) pokazano zdjęcie terrorysty, który został skazany na śmierć za zabicie blisko 170 osób.

W jednym z odcinków "Klanu" Jerzy Chojnicki przeglądał życiorysy przestępców, których chciał zatrudnić w swojej firmie budowlanej. Wśród CV jedno przykuło uwagę niektórych widzów. Jak zauważyli, wykorzystano w nim zdjęcie prawdziwego przestępcy.

1

Więzień Kamil z CV to tak naprawdę Timothy McVeigh - zamachowiec z Ohlahoma City, który 19 kwietnia 1995 roku dokonał zamachu na biuro lokalnych władz federalnych. W zdarzeniu tym zmarło 168 osób, a McVeigh został za to skazany na śmierć. Wyrok wykonany został 11 czerwca 2001.

Serwis Plotek.pl poprosił o komentarz w tej sprawie rzecznika TVP. Jak poinformował przedstawiciel telewizji, zdjęcie zostało zakupione w "banku twarzy". "Wbrew medialnym doniesieniom, nie jest to Timothy McVeigh, terrorysta z Oklahomy City. Podobieństwo mężczyzn jest przypadkowe" - czytamy.

RadioZET.pl/Plotek/SA