Zamknij

Wreszcie wiadomo, jak wygląda "maluch" Toma Hanksa

Redakcja
10.07.2017 12:43
Maluch dla Toma Hanksa
fot. Instagram

Zakończyła się akcja "Maluch dla Toma Hanksa". Auto, za kierownicą którego już niebawem zasiądzie hollywoodzki aktor, właśnie zostało zaprezentowane. Nietrudno się domyślić, że wygląda naprawdę wyjątkowo. Zobaczcie zdjęcia.

9 czerwca w Bielsku-Białej odbył się finał akcji "Maluch dla Toma Hanksa". Nieprzypadkowo tego dnia - bo to data urodzin aktora. Organizatorzy przedsięwzięcia zaprezentowali samochód, za kierownicą którego już niebawem zasiądzie hollywoodzki giwazdor. Wiadomo było, że "maluch" przeznaczony dla Hanksa nie może być "zwykłą" wersją tego modelu. Pomijając fakt, że przygotowywano go dla wyjątkowego właściciela, to nie można było pominąć ważnych aspektów technicznych - np. tego, że samochód ma sprawdzać się w kalifornijskim klimacie, więc o fotelach pokrytych skajem nie było mowy.

Fiat został rozebrany do pojedynczej śrubki, spece z warsztatów wykonali przy nim mnóstwo pracy aż - niczym mityczny Feniks - wyłonił się odnowiony "maluch" Toma Hanksa. Jak wygląda? Jest biały, pokryty specjalnie dobranym lakierem, a jego wnętrze jest jasnozielone (zieleń z wyraźnym żółtawym odcieniem). Kierownica jest biała, na pulpicie zamontowano przyciski i przełączniki pokryte srebrem. Wiele elementów zostało wykonanych ręcznie. Kilka drewnianych części pokryto motywami nawiązującymi do kolorystyki Bialska-Białej, a na drążku do zmiany biegów znalazło się nawet logo miasta.

Auto prezentuje się wyśmienicie. Zobaczcie sami.

Pomysł akcji zrodził się, kiedy Tom Hanks opublikował w sieci kilka zdjęć "maluchów", na które natrafił przebywając w Budapeszcie na planie zdjęciowym filmu "Inferno". Auto bardzo mu się spodobało, dlatego znana aktywistka z Bielska-Białej, Monika Jaskólska, postanowiła wykorzystać to w akcji promującej miasto. Ogłosiła zbiórkę środków na zakup samochodu na prezent dla aktora. Ostatecznie Fiata 126p sfinansował kierowca rajdowy Rafał Sonik, a środki, które wcześniej zebrano, przekazane zostały na potrzeby tamtejszego szpitala dla dzieci. Sam Hanks, kiedy dowiedział się o akcji, był bardzo podekscytowany i zadeklarował, że także wpłaci środki na konto bielskiej placówki.

Jak widać, "maluch" już czeka, by Tom Hanks zasiadł za kierownicą. Samochód zostanie do USA przetransportowany za kilka tygodni. Miejmy nadzieję, że aktor umie obsługiwać ręczną skrzynię biegów.

RadioZET.pl/SA