Zamknij

Zamówił mszę za wytrwałość dziennikarzy TVN i Polsatu. Ksiądz TAK zmienił treść

Redakcja
03.10.2017 14:29
Zamówił mszę za wytrwałość dziennikarzy TVN i Polsatu. Ksiądz TAK zmienił treść

Gdy Krzysztof Zakreta w środę popielcową usłyszał, że w iławskim kościele odprawiana jest msza za Radio Maryja i telewizję Trwam, zdecydował się w kontrze zamówić nabożeństwo w intencji dziennikarzy i widzów TVN i Polsatu. To, co usłyszał, wprawiło go w osłupienie.

„Gdy w środę popielcową w iławskim białym kościele o godz. 18 usłyszałem, że msza święta odprawiana jest za Radio Maryja i Telewizję Trwam, 7 marca zamówiłem mszę świętą za media, które na swoich falach promują prawdę, tolerancję, państwo prawa, polską rację stanu, pomoc uchodźcom wojennym, troskę o zgwałcone i skrzywdzone kobiety itp. Już dziś zapraszam na sumę" – napisał mężczyzna przed mszą.

Intencja została jednak przez duchownego zmieniona.

„Msza święta w intencji dziennikarzy i widzów telewizji TVN i Polsat o wytrwałość w głoszeniu prawd papieża Franciszka, wartości założycielskich wspólnoty europejskiej i państwa prawa" – tak miała brzmieć intencja, którą zamówił iławianin. Duchowny zmienił jednak „trochę" słowa i modlił się... o rzetelność dziennikarzy.

Zakreta wrzucił do sieci filmik, na którym słychać, że intencja została zmieniona – ksiądz modli się w niej za rzetelność dziennikarzy.

Mężczyzna zdradził w rozmowie z „Gazetą Iławską", że jest oburzony. – Jestem bardzo zaskoczony i zniesmaczony tą sytuacją – stwierdził.

Zrzut ekranu 2017-10-03 o 14.24.16

RadioZET.pl/SI