Zamknij

Znany polski aktor trafił do domu opieki

Redakcja
23.04.2018 14:25
Roman Kłosowski
fot. Ryszard Godlewski/Reporter/EAST NEWS

Każdy zna go z genialnej roli Maliniaka z serialu „Czterdziestolatek”. Dziś Roman Kłosowski ma 89 lat i boryka się z poważnymi problemami zdrowotnymi. Aktor podjął niełatwą decyzję: przeniósł się do domu opieki.

Roman Kłosowski jest niekwestionowaną gwiazdą polskiego kina. Aktor, znany m.in. z roli Maliniaka w „Czterdziestolatku” czy w serialu „Czterej pancerni i pies”, od lat zmaga się z problemami ze wzrokiem. 89-letni dziś Kłosowski po śmierci żony, która zmarła pięć lat temu, z trudem radził sobie w zwykłym życiu. Choć ma dzieci, postanowił, że przeniesie się do domu opieki.

Już od pewnego czasu aktor przebywa w placówce pod Łodzią, gdzie mieszka jego syn z rodziną. Ma tam własny pokój z łazienką. Jak twierdzi, jest zadowolony. „Wszyscy są tu dla mnie bardzo mili” — powiedział magazynowi „Dobry Tydzień”. Codzienna rehabilitacja i pomoc pracowników ośrodka ułatwiają codzienne życie.

Roman Kłosowski urodził się 14 lutego 1929 roku. Ukończył PWST w Warszawie. Zadebiutował na deskach teatru — w Szczecinie w 1953 roku. Potem przeniósł się do stolicy. Zagrał też w wielu filmach i serialach — m.in. niezapomnianym „Czterdziestolatku” i „Czterech pancernych i psie”. Kilka lat temu oświadczył, że ma coraz większe problemy ze zdrowiem, w związku z czym rezygnuje z aktorskiej kariery. „Zawsze twierdziłem, że aktor powinien odejść z godnością i wyłączyć się z zawodu, jeśli nawet był jego pasją. I tak zrobię. Dlatego już nie pojawię się w telewizji” — powiedział wtedy na łamach „Faktu”.

RadioZET.pl/SA