Zamknij

Zofia Zborowska wbija szpilę koleżankom z branży. Poszło o marki kosmetyczne, które krzywdzą zwierzęta

Sylwia Wamej
17.10.2019 08:43
Zofia Zborowska
fot. Viphoto/East News

Zofia Zborowska odniosła się do szokującego nagrania, na którym widać, w jaki sposób przeprowadzane są na zwierzętach testy toksykologiczne. Gwiazda skrytykowała też koleżanki z branży, które są twarzami marek kosmetycznych, krzywdzących zwierzęta. O kogo chodzi?

Zofia Zborowska odniosła się do szokującego nagrania, krzywdzącego zwierzęta

Zofia Zborowska to gwiazda, która wielokrotnie mówiła, że los zwierząt nie jest jej obojętny. Gwiazda odniosła się ostatnio do szokującego nagrania, na którym widać, w jaki sposób przeprowadzane są na zwierzętach testy toksykologiczne. Jeden z działaczy na rzecz praw zwierząt postanowił zatrudnić się w Laboratorium Farmakologii i Toksykologi (LPT) w Niemczech, gdzie przez  kilka miesięcy prowadził tajne śledztwo. Na nagraniu zarejestrował zwierzęta, które są krzywdzone – umierające psy i koty oraz bezbronne małpy, krzyczące z bólu.

To są zdjęcia robione ukryta kamerą w niemieckim laboratorium. Mi się łamie serce, jak coś takiego oglądam i naprawdę uważam, że to nie jest trudne, żeby po prostu sprawdzać online, czy dana marka jest „cruelty free” – wyznała Zofia Zborowska na Instagramie.

Zofia Zborowska wbiła szpilę koleżankom z branży

Zofia Zborowska skrytykowała też koleżanki po fachu, które są twarzami marek kosmetycznych, testujących kosmetyki na zwierzętach.

Dlatego ja nigdy nie zostanę twarzą tych wielkich koncernów, które sprzedają w Chinach. A mam takie propozycje… I jest mi przykro, że inne dziewczyny, które znam, i które szanuję, godzą się na coś takiego i są twarzami marek, które robią coś takiego zwierzętom. Uważam, że to nie jest fajne – podkreśliła Zborowska. Nie dodała jednak, o kogo konkretnie chodzi.

Zagłosuj

Lubisz zwierzęta?

Liczba głosów:

RadioZEt.pl/ SW