Zamknij

Zwycięzca Eurowizji 2017 trafił do szpitala. Jego serce jest coraz słabsze

Redakcja
21.09.2017 10:56
Salvador Sobral
fot. AFP/EAST NEWS

Kilka miesięcy temu Salvador Sobral, wokalista z Portugalii, cieszył się zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie Eurowizji 2017. Teraz trafił do szpitala z powodu pogłębiających się problemów z sercem. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna.

27-latek z Portugalii swoim występem na Eurowizji 2017 zyskał ogromną popularność. Zajął w konkursie pierwsze miejsce zarówno głosami jury, ale i - co ważniejsze dla każdego artysty - także i publiczności. Nic dziwnego, że kiedy wyszło na jaw, że Sobral ma poważną wadę serca, tysiące osób mu współczuło, słało życzenia i wyrazy wsparcia. Teraz okazuje się, że stan wokalisty znacznie się pogorszył i Salvador trafił do szpitala, gdzie został podłączony do aparatury medycznej. Ze względu na tajemnicę lekarską nie ma dokładnych informacji o stanie zdrowia artysty, jednak osoby z otoczenia śpiewaka wskazują, że wspomaganie pracy serca ogranicza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji.

Jak informują zagraniczne media, dla Sobrala to krytyczne godziny w oczekiwaniu na znalezienie dawcy serca. Już po zakończeniu Eurowizji świat obiegła informacja, że lekarze dają Salvadorowi trzy miesiące życia, jeśli natychmiast nie znajdzie dojdzie do przeszczepu. Z aktualnych doniesień wynika, że piosenkarz może nie dożyć końca roku.

Salvador Sobral przebywa w szpitalu Santa Cruz w Lizbonie, gdzie jest pod opieką najlepszych specjalistów.

Trzymamy za niego kciuki!

RadioZET.pl/thegreekobserver.com/SA