Słuchaj
Mateusz Ptaszyński, Marcin Sońta
Aga Kołodziejska
Damian Michałowski
Hubert Radzikowski
Redakcja Radia ZET
Sprawdź co graliśmy

Teraz gramy

Zwycięzca Eurowizji 2017 trafił do szpitala. Jego serce jest coraz słabsze

21.09.2017 10:56

Kilka miesięcy temu Salvador Sobral, wokalista z Portugalii, cieszył się zdobyciem pierwszego miejsca w konkursie Eurowizji 2017. Teraz trafił do szpitala z powodu pogłębiających się problemów z sercem. Sytuacja jest coraz bardziej dramatyczna.

Salvador Sobral fot. AFP/EAST NEWS

27-latek z Portugalii swoim występem na Eurowizji 2017 zyskał ogromną popularność. Zajął w konkursie pierwsze miejsce zarówno głosami jury, ale i - co ważniejsze dla każdego artysty - także i publiczności. Nic dziwnego, że kiedy wyszło na jaw, że Sobral ma poważną wadę serca, tysiące osób mu współczuło, słało życzenia i wyrazy wsparcia. Teraz okazuje się, że stan wokalisty znacznie się pogorszył i Salvador trafił do szpitala, gdzie został podłączony do aparatury medycznej. Ze względu na tajemnicę lekarską nie ma dokładnych informacji o stanie zdrowia artysty, jednak osoby z otoczenia śpiewaka wskazują, że wspomaganie pracy serca ogranicza ryzyko wystąpienia poważniejszych komplikacji.

Jak informują zagraniczne media, dla Sobrala to krytyczne godziny w oczekiwaniu na znalezienie dawcy serca. Już po zakończeniu Eurowizji świat obiegła informacja, że lekarze dają Salvadorowi trzy miesiące życia, jeśli natychmiast nie znajdzie dojdzie do przeszczepu. Z aktualnych doniesień wynika, że piosenkarz może nie dożyć końca roku.

Salvador Sobral przebywa w szpitalu Santa Cruz w Lizbonie, gdzie jest pod opieką najlepszych specjalistów.

Trzymamy za niego kciuki!

RadioZET.pl/thegreekobserver.com/SA

Oceń
Tagi