Zamknij

Ruszyły prace nad kolejnym spin-offem "Gry o tron". O czym opowie "10,000 Ships"?

26.05.2021 09:10
Ruszyły prace nad kolejnym spin-offem "Gry o tron". O czym opowie "10,000 Ships"?
fot. materiały prasowe HBO

"10,000 Ships" to kolejny spin-off słynnej "Gry o tron", nad którym pracuje HBO. Prace nad produkcją właśnie się rozpoczęły, a my wiemy, kto zajmie się scenariuszem. O czym opowie "10,000 Ships" i kiedy możemy spodziewać się premiery?

Serialowe uniwersum  "Gry o tron" stale się powiększa. W Kornwalii trwają właśnie zdjęcia do  "House of The Dragon", a stacja HBO rozpoczęła pierwsze przygotowania do kolejnego spin-offa. Ogłoszono, kto odpowie za scenariusz do serialu "10,000 Ships".

Zobacz także

"10,000 Ships" - ruszyły prace nad serialem ze świata "Gry o tron"

"10,000 Ships" to jeden z trzech spin-offów "Gry o tron" zapowiedzianych kilka tygodni temu. Akcja serialu umiejscowiona została ok. 1000 lat przed wydarzeniami z głównego serialu, a w trakcie seansu poznamy losy legendarnej księżniczki Nymerii, która na tytułowych 10 tysiącach statków poprowadziła ród Rhoynarów z Essos do Westeros. Wylądowała w Dorne, gdzie poślubiła Morsa Martella ze Słonecznej Włóczni i pomogła mu uzyskać władzę nad Dornijczykami. Dla tych, którzy nie wiedzą, czemu imię głównej bohaterki brzmi znajomo, przychodzimy z pomocą: Nymeria była ogromnym autorytetem dla Aryi Stark i dziewczynka nazwała swojego wilkora na jej cześć.

Zobacz także

Jak podaje portal Deadline, serial "10,000 Ships znalazł swoją scenarzystkę. Będzie nią Amanda Segel, która wcześniej pracowała nad takimi produkcjami jak: "Helstrom", "Impersonalni", "Żona idealna" i "Mgła".

Pozostałe szczegóły związane z "10,000 Ships" nie są obecnie znane. Trudno też przewidzieć potencjalną datę premiery. Z uwagi jednak na to, iż w 2022 roku debiutuje pierwszy spin-off zatytułowany "House of The Dragon", możemy śmiało zakładać, że historię Nymerii poznamy najwcześniej w 2023 roku.

Gra o tron QUIZ
Rozwiąż quiz

QUIZ: Jak dobrze znasz "Grę o tron"?

Gra o tron QUIZ

Na początek coś łatwego: dewizą rodu Lannisterów jest:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com