Zamknij

"1899": Netflix zapowiada nowy serial od twórców "Dark". Maciej Musiał w obsadzie! [WIDEO]

04.05.2021 08:22
"1899": Netflix zapowiada nowy serial od twórców "Dark". Maciej Musiał w obsadzie! [WIDEO]
fot. materiały prasowe Netflix

"1899" to nadchodząca produkcja Netflixa, zrealizowana przez twórców przełomowego "Dark". W obsadzie znalazł się polski aktor, Maciej Musiał. Co wiemy o serialu "1899" i kiedy odbędzie się premiera?

Netflix zapowiada kolejny hit? "1899" od twórców głośnego "Dark" to kolejna opowieść platformy, która zmrozi nam krew w żyłach. Szczegóły związane z produkcją znajdziecie poniżej. 

"1899" - nowy serial Netflixa od twórców "Dark"

"1899" ma być 8-odcinkowym serialem traktującym o losach pasażerów feralnego statku płynącego z Europy do Nowego Jorku. Na pokładzie znajdują się emigranci najróżniejszych narodowości, których łączy jedno marzenie - szansa na lepsze jutro w Stanach Zjednoczonych. Jednak, gdy na otwartym morzu natrafiają na statek, który przed laty uznany został za zaginiony, ich życie przybiera niespodziewany obrót. Co znajdą na pokładzie tajemniczego statku i jaką łamigłówkę przyjdzie im rozwiązać?

W obsadzie znaleźli się między innymi: Emily Beecham, Aneurin Barnard, Andreas Pietschmann, Miguel Bernardeau, Lucas Lynggaard T0nnesen, Rosalie Craig, Clara Rosager, Maria Erwolter, Yann Gael, Mathilde Ollivier, Jose Pimentao, Isabella Wei, Gabby Wong, Jonas Bloquet, Fflyn Edwards, Alexandre Willaume, Anton Lesser oraz polski aktor Maciej Musiał, użytkownikom Netflixa znany najlepiej z "Wiedźmina" i "1983"

Serial "1899" zapowiadany jest jako produkcja międzynarodowa, w której aktorzy posługiwać się będą swoimi ojczystymi językami.

"1899" - technologia LED-Volume w nowym serialu Netflixa

Serial nakręcony zostanie na wirtualnym planie filmowym, który wybudowano specjalnie na jego potrzeby. Jest to największy w Europie wirtualny plan wykorzystujący ekrany LED typu "Volume" i zapewnia on twórcom ogrom nowych możliwości. Dzięki wykorzystaniu wirtualnych scenografii i lokalizacji tworzonych w oparciu o silnik gier pozwala rejestrować dużą liczbę skomplikowanych efektów wizualnych bezpośrednio na planie. Wcześniej ta technologia zastosowana była m.in. przy serialu "The Mandalorian".

Showrunner serialu, Baran bo Odar, skomentował tę kwestię następującymi słowami:

Nie moglibyśmy zrealizować naszej wizji serialu bez współpracy z Netflix. Zbudowanie "Volume" było możliwe ponieważ Netflix zaangażował się w tę produkcję na bardzo wczesnym etapie, dzięki czemu serial "1899" stał się pionierską produkcją, zarówno w kontekście Niemiec, jak i całego regionu. Stworzona na potrzeby naszego serialu infrastruktura to niezwykle nowoczesna innowacja na niemieckim rynku produkcji filmowej, która może przynieść ogromne kreatywne korzyści filmowcom i innym twórcom na całym świecie.

Baran bo Odar

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

"1899" - kiedy premiera?

Na obecną chwilę nie ujawniono, kiedy odbędzie się premiera "1899". Twórcami serialu są Jantje Friese i Baran bo Odar, a do współpracy zatrudnili wielu swoich stałych współpracowników, w tym Nikolausa Summerera (operator), Udo Kramera (scenograf) i Bena Frosta (kompozytor), z którymi pracowali już nad serialem "Dark".

Rozlicz PIT i przekaż 1 procent Fundacji Radia ZET

RadioZET.pl/Netflix