Zamknij

Agnieszka Sitek grała Weronikę w "Złotopolskich". Potem zniknęła z telewizji. Jak wygląda po latach?

22.01.2021 17:31
Agnieszka Sitek
fot. TRICOLORS/East News

Agnieszka Sitek grała w serialu "Złotopolscy" Weronikę, żonę Waldka Złotopolskiego, w którego rolę wcielał się Andrzej Nejman. Potem jej wątek niespodziewanie się urwał, a aktorka zniknęła z telewizji. Jak dziś wygląda?

Agnieszka Sitek dzięki roli Weroniki Złotopolskiej, byłej żony Mirka Gabriela, która potem wyszła za mąż za kuzyna byłego męża, Waldka Złotopolskiego, zyskała dużą rozpoznawalność. Serial "Złotopolscy", tuż obok "Klanu", był drugą tak dużą i popularną telenowelą, które emitowane były w TVP od 1997 roku.

Agnieszka Sitek grała w "Złotopolskich". Jak dziś wygląda?

Niespodziewanie wątek Weroniki urwał się, kiedy bohaterka wyjechała do USA i zniknęła bez śladu. Ostatecznie serialowa rodzina uznała ją za ofiarę ataków na World Trade Center w 2001 roku. Jak przyznała aktorka, zdecydowała się odejść z serialu, by poświęcić się przede wszystkim pracy w teatrze. W telewizji pojawiała się, choć już bardzo rzadko.

"Wolę mu poświęcić całe swoje, nie tylko zawodowe, życie, niż brać udział w wątpliwej jakości przedsięwzięciach telewizyjnych czy filmowych, które nie oddają prawdy o mnie jako człowieku" - powiedziała wtedy w jednym z wywiadów.

Zobacz także: Anna Powierza miała koronawirusa. Szczere wyznanie: "Nigdy nic mnie tak nie zniszczyło" [FOTO]

Od tamtej pory Agnieszka Sitek skupia się na pracy teatralnej, choć sporadycznie przypomina o sobie widzom, grając pojedyncze role w serialach czy filmach. Kilka miesięcy temu wzięła udział w "Wielkim Teście" TVP. 47-letnia obecnie gwiazda niewiele się zmieniła od czasów Weroniki Złotopolskiej.

Sitek Aga

RadioZET.pl/AS