Zamknij

Twórczyni "Pamiętników wampirów" stworzy ekranizację "Akademii wampirów". Co wiemy o serialu?

20.05.2021 10:57
Twórczyni "Pamiętników wampirów" stworzy ekranizację "Akademii wampirów". Co wiemy o serialu?
fot. AdMedia / Splash News/EAST NEWS; ALLOY ENTERTAINMENT/CBS TELEVISION/OUTERBANKS/WARNER BROSS / Alb/ East News

"Akademia wampirów" stanie się serialem! Fani "Pamiętników wampirów" powinni być wniebowzięci, bowiem za produkcję odpowie Julie Plec oraz jedna z gwiazd popularnego serialu.

Krwiopijcy znów zmierzają na mały ekran. Serialowa "Akademia wampirów" powtórzy sukces  "Pamiętników wampirów"? Jest na to szansa, bowiem za produkcję odpowie sama Julie Plec - kobieta, która z niekwestionowanym sukcesem przeniosła na ekran historię miłosną Stefana, Eleny i Damona. Co już wiemy o serialu "Akademia wampirów"?

"Akademia wampirów" - Julie Plec stworzy serialową adaptację

"Akademia wampirów" to 6-tomowy cykl młodzieżowych powieści autorstwa Richelle Mead. Fabuła skupia się na przyjaźni dwóch młodych dziewcząt uczęszczających do prestiżowej i szczycącej się pradawną historią Akademii Świętego Vladimira. Rosemarie "Rose" i Vasylissa "Lissa" to przedstawicielki dwóch różnych gatunków - pierwsza z nich jest dhampirzycą (pół-człowiekiem i pół-wampirzycą), druga zaś wampirzycą czystej krwi i dziedziczką szanowanego rodu.

Platforma Peacock zamówiła 10-odcinkową serię, której twórczynią została Julie Plec. To jednak nie wszystko, bowiem stanowisko producentki wykonawczej i showrunnerki dzielić będzie z Marguerite MacIntyre, którą fani "Pamiętników wampirów" znają jako szeryf Elizabeth Forbes, matkę Caroline. Aktorka pracowała również jako scenarzystka i producentka dwóch spin-offów TVD - "The Originals" i "Legacies".

Lisa Katz, przedstawicielka NBC Universal Television, wydała oficjalne oświadczenie, w którym nie kryła ekscytacji i słów uznania pod adresem Plec:

Julie Plec stworzyła wielkie, uwielbiane przez fanów uniwersum, w którego skład wchodzą "Pamiętniki wampirów" i spin-offy - "The Originals" i "Legacies". Cieszymy się, że za pośrednictwem Peacock możemy przedstawić tej pełnej pasji publiczności zupełnie nową historię. Julie słynie z idealnych do bindgewatchingu, porywających dramatów i wiemy, że "Akademia Wampirów" wgniecie widzów Peacock w fotel.

Lisa Katz

Co ciekawe, Julie Plec wyraziła zainteresowanie projektem jeszcze w 2015 roku. Teraz przyznała, że gdy podpisując umowę z Universal Television otrzymała pytanie o produkcję, którą zawsze chciała zrealizować, bez wahania wskazała właśnie "Akademię wampirów".

Na obecną chwilę nie ujawniono szczegółów castingowych serialu. Nie wiemy też, kiedy ruszą zdjęcia, zatem potencjalna data premiery również pozostaje tajemnicą. Przypominamy zaś, że "Akademia wampirów" doczekała się już jednej ekranizacji. W 2014 roku powstał film z Zoey Deutch ("Dlaczego on?"), Lucy Fry ("22.11.63") i Danilą Kozlovskym ( "Wikingowie") w rolach głównych. Produkcja okazała się jednak katastrofą i zrezygnowano z realizacji kolejnych odsłon.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Entertainment Weekly