Zamknij

"Akademia wampirów": znamy obsadę serialu, który ma być połączeniem "Gry o tron" i "Bridgertonów"

31.08.2021 22:21
"Akademia wampirów": znamy obsadę serialu, który ma być połączeniem "Gry o tron" i "Bridgertonów"
fot. RELIANCE PICTURES / Album/EAST NEWS (zdjęcie poglądowe - kadr z filmu "Akademia wampirów" z 2014 roku)

Serialowa "Akademia wampirów" powoli nabiera kształtów. Ogłoszono pełną obsadę, a twórczyni zapowiedziała, że produkcja ma przypominać... uwspółcześnione połączenie "Gry o tron" i "Bridgertonów". Z dodatkiem wampirów rzecz jasna.

"Akademia wampirów" to popularna seria powieści z gatunku young adult autorstwa Richelle Mead, która w 2014 roku doczekała się niezbyt udanej ekranizacji. Włodarze platformy streamingowej Peacock ogłosili niedawno, że tym razem oni podejmą się przeniesienia historii Rose i Lissy na ekran, oddając stery Julie Plec - twórczyni słynnych "Pamiętników wampirów". Teraz poznaliśmy pełną obsadę, a w sieci zawrzało odnośnie niezgodności z pierwowzorem. Zatem, kto wcieli się w głównych bohaterów?

"Akademia wampirów": obsada serialu Julie Plec ogłoszona

W dużym skrócie "Akademia wampirów" traktuje o losach dwóch przyjaciółek - Rosemarie "Rose" i Vasylissy "Lissy", które uczęszczają do prestiżowej i szczycącej się pradawną historią Akademii Świętego Vladimira. Sęk w tym, że nie są to typowe nastolatki. Pierwsza z nich jest bowiem dhampirzycą (czyli pół-człowiekiem i pół-wampirzycą), druga zaś wampirzycą czystej krwi, a na dodatek dziedziczką szanowanego rodu.

Magazyn Variety ujawnił pełną obsadę serialu, a znaleźli się w niej:

  • Sisi Stringer ("Mortal Kombat") jako Rose Hathaway,
  • Daniele Nieves jako Lissa Dragomir,
  • Kieron Moore ("Sex education") jako Dimitri Belikov,
  • André Dae Kim ("Degrassi") jako Christian Ozera,
  • J. August Richards jako Victor Dashkov,
  • Anita-Joy Uwajeh jako Tatiana Vogel,
  • Mia McKenna-Bruce jako Mia Karp,
  • Rhian Blundell jako Meredith,
  • Jonetta Kaiser jako Sonya Karp,
  • Andrew Liner jako Mason Ashford.

Reżyserią pilotażowego odcinka zajmie się Bille Woodruff. Za kamerą kolejnych epizodów staną Luis Prieto, Jesse Warn, Erica Dunton, Geoff Shotz oraz twórczyni serialu Julie Plec, która zasłynęła w ostatnich latach z powołania do życia "Pamiętników wampirów", "The Originals" oraz "Legacies". Swój udział w produkcji ma również Marguerite MacIntyre, która wystąpiła w pierwszym z seriali jako szeryf Elizabeth Forbes.

Serial ma liczyć łącznie 10 odcinków i zadebiutować na platformie Peacock w bliżej nieokreślonej przyszłości. W jednym z ostatnich wywiadów Julie Plec zapowiedziała, że czeka nas produkcja pełna nastoletnich miłości i przyjaźni, ale także... pałacowych intryg rodem z "Gry o tron" oraz klimatu przywodzącego na myśl współczesnych  "Bridgertonów" z wampirami. Czy te (nieco kuriozalne) obietnice zostaną spełnione? Przekonamy się.

RadioZET.pl/Variety.com