Zamknij

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Aktorka "Plebanii" miała 90 lat

18.03.2021 11:49
Aleksandra Koncewicz Rulewska nie żyje
fot. Shutterstock

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Aktorka była znana widzom z seriali "Plebania", "Matki, żony i kochanki" czy "07 zgłoś się". Miała 90 lat. Smutną informację o śmierci aktorki przekazał Jan Bończa-Szabłowski.

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Widzowie kojarzą ją przede wszystkim z kultowej "Plebanii", serialu "Matki, żony i kochanki" oraz "07 zgłoś się". Co ciekawe, jak podaje se.pl, aktorka odmówiła niegdyś Romanowi Polańskiemu roli w jego filmie, ta sama produkcja była następnie nominowana do prestiżowego Oscara. Koncewicz-Rulewska odeszła w wieku 90 lat.

Zobacz także:  Trevor Peacock nie żyje. Brytyjski aktor miał 89 lat

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Aktorka "Plebanii" miała 90 lat

Aleksandra Koncewicz-Rulewska nie żyje. Aktorka przyszła na świat w listopadzie 1930 roku. Pierwszą rolę otrzymała w 1951 roku, zaczynając od grania w teatrze. Przez wiele lat występowała w Teatrze Polskim w Poznaniu, gdzie ciepło wypowiadano się o jej rolach. Widzowie z pewnością kojarzą ją z wielu epizodycznych ról. Wystąpiła w "Plebanii", "Magdzie M.", "Na Wspólnej" czy "Matkach, żonach i kochankach".

Koncewicz-Rulewska stawiała na teatr i nie marzyła o karierze w kinie. W 1960 roku zwrócił się do niej Roman Polański, który zaproponował jej rolę w filmie "Nóż w wodzie", za którego następnie otrzymał Oscara. Aktorka jednak odrzuciła jego propozycję.

Polański poszukiwał aktorki wysportowanej, a ja wtedy dobrze pływałam i grałam w siatkówkę. Ale gdy miałam do wyboru: zagrać w filmie czy Klarysę w „Fircyku w zalotach”, a potem tytułową Ondynę w sztuce Jeana Giraudoux, nie było wątpliwości, że wybiorę teatr.

miała wspominać po latach aktorka.

Aktorka pojawiła się jeszcze w innych produkcjach. Grała m.in. z Bogusławem Lindą w filmie "Tato".

Aleksandra Koncewicz-Rulewska zmarła 12 marca 2021 roku w jednym z warszawskich szpitali. Jak podaje se.pl - pogrzeb aktorki odbędzie się 19 marca 2021 roku o godzinie 13.00 na cmentarzu w Wólce Węglowej.

Zobacz także:  Geoffrey Scott nie żyje. Zmarł gwiazdor kultowej "Dynastii"

RadioZET.pl/Se.pl