Zamknij

„Alice in Borderland” – Netflix przygotował serial aktorski bazujący na słynnej mandze

29.10.2020 13:17
Alice in Borderland, Netflix
fot. Materiały prasowe

„Alice in Borderland” to słynna seria japońskich mang, opowiadających o grupie przyjaciół, którzy przypadkiem przenieśli się do alternatywnej rzeczywistości. Platforma Netflix zdecydowała się zekranizować serię w postaci serialu. Co już wiemy o najnowszej produkcji giganta VOD?

„Alice in Borderland” opowiada historię trzech nastolatków, którzy są znudzeni otaczającą ich rzeczywistością. Podczas pokazu fajerwerków jeden rzuca, że „życzy sobie żyć w ciekawszym świecie”. Traf chce, że jego życzenie zostaje spełnione i trójka bohaterów trafia do równoległej, post-apokaliptycznej rzeczywistości, w której aby przetrwać należy grać w serię skomplikowanych gier. Tak przynajmniej mówi im tajemnicza kobieta, która wita ich w „nowym wspaniałym świecie”.

Tytuł serii autorstwa Haro Aso nawiązuje oczywiście do słynnej opowieści o „Alicji w Krainie Czarów” (org. „Alice in Wonderland”).

Zobacz także

„Alice in Borderland“ – zwiastun

W sieci pojawił się właśnie pierwszy zwiastun produkcji, zapowiadający z jakiego rodzaju emocjami będziemy mieli do czynienia. Materiał prezentuje się następująco:

„Alice in Borderland“ – obsada i ekipa

Za sterami adaptacja stoi Shinsuke Sato, reżyser i scenarzysta odpowiedzialny za przeniesienie ulubionych mang i anime na ekran. W dorobku Sato znajdziemy aktorskie wersji mang i ich serialowych wersji anime, jak „Bleach“, czy „Death Note“. Sato jest odpowiedzialny także za popularny film fantasy „Kingdom“.

Na ekranie zobaczymy natomiast:  Kento Yamazaki, Tao Tsuchiya, czy Nijiro Murakam.

„Alice in Borderland“ – kiedy premiera?

Serial ma zadebiutować na platformie streamingowej Netflix już 10 grudnia.

Czytaj także:  "Stranger Things 4": syn Umy Thurman w obsadzie serialu. W kogo się wcieli?