Zamknij

Andrzej Strzelecki ma raka. Aktor "Klanu" potrzebuje pieniędzy na leczenie

05.06.2020 19:01
Andrzej Strzelecki ma raka. Aktor "Klanu" potrzebuje pieniędzy na leczenie
fot. Mariusz Grzelak/ Reporter/ East News

Andrzej Strzelecki ma raka. Aktor, którego widzowie kojarzą m.in. z serialu "Klan" oraz były rektor Akademii Teatralnej w Warszawie zdradził, że choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Szansą na wyleczenie jest innowacyjna kuracja w Stanach Zjednoczonych, która wynosi 37 tysięcy dolarów miesięcznie. Córka aktora - Joanna zorganizowała zbiórkę na leczenie taty.

Andrzej Strzelecki ma raka. Trwa zbiórka na leczenie aktora "Klanu"

Andrzej Strzelecki choruje na nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Aktor teatralny, filmowy i serialowy wyjaśnił, że szansą na jego wyleczenie jest kosztowna kuracja w Stanach Zjednoczonych. Andrzej Strzelecki postanowił zaapelować o pomoc.

"Zachorowałem. Mam nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Zawsze miałem w życiu szczęście. Nie opuściło mnie ono i w tej dramatycznej sytuacji. 6 maja w USA dopuszczono lek Capmatinib na to schorzenie. Jest on dla mnie szansą na uratowanie życia, ale koszt kuracji przekracza moje możliwości finansowe (37000 $ miesięcznie). W tym momencie zbieram środki na 10 podań leku – istnieje możliwość, że będę potrzebował ich więcej, konsultacje medyczne, dojazdy, sprzęt specjalistyczny, leki, dlatego zwracam się z prośbą o pomoc. Być może szczęście nie opuści mnie i tym razem..."- napisał Andrzej Strzelecki.

O zbiórce na leczenie Andrzeja Strzeleckiego poinformowała również jego corka - Joanna.

"Drodzy Przyjaciele i znajomi, mój Tata jest podopiecznym fundacji Rak'n'Roll, dzięki której zbieramy fundusze na jego leczenie. Zapoznajcie się proszę z informacją poniżej. Wierzę w to, że dzięki Wam szczęście nas nie opuści..." - napisała  córka Andrzeja Strzeleckiego - Joanna Strzelecka.

Gwiazdy udostępniają apel dotyczący zbiórki na leczenie Andrzeja Strzeleckiego

Apel o finansową pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego udostępniła też Zofia Zborowska, która kiedyś była uczennicą Strzeleckiego. Andrzej Strzelecki jest również przyjacielem rodziców aktorki.

Mam do was ogromną prośbę - zaapelowała. Andrzej Strzelecki, przyjaciel mojego taty, mojej mamy też, mój profesor ze szkoły teatralnej zachorował na raka. I zbiera na to pieniądze, żeby się leczyć. Jest ciężko. Ale wierzę w to, że wspólnymi siłami nam się uda i on będzie mógł pojechać i się wyleczyć. Jak sam napisał, ma ogromne szczęście w życiu" - napisała Zborowska na Insta Stories.

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl