Zamknij

Andrzej Strzelecki walczy o zdrowie. Koledzy zagrają dla niego koncert charytatywny

17.06.2020 18:45
Andrzej Strzelecki walczy o zdrowie. Koledzy zagrają dla niego koncert charytatywny
fot. Viphoto/ East News

Andrzej Strzelecki niedawno poinformował, że ma nieoperacyjnego raka płuc i oskrzeli. Pomóc aktorowi "Klanu" może kosztowna terapia w Stanach Zjednoczonych. W pomoc Andrzejowi Strzeleckiemu włączyło się mnóstwo gwiazd, m.in. Janusz Józefowicz, który zorganizuje dla kolegi charytatywny koncert.

Andrzej Strzelecki walczy z rakiem. Koledzy artyści wspierają aktora

Andrzej Strzelecki walczy z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Aktor znany z m.in. roli w "Klanie" poinformował, że pomóc mu może terapia, która kosztuje aż 37 tysięcy dolarów miesięcznie. Córka aktora Joanna Strzelecka we współpracy z fundacją Rak’n’Roll prowadzi zbiórkę pieniędzy na leczenie taty.

W pomoc dla Andrzeja Strzeleckiego zaangażowali się również koledzy artyści. Janusz Józefowicz i Janusz Stokłosa z teatru Studio Buffo planują zorganizować charytatywny koncert na rzecz Andrzeja Strzeleckiego.

"Andrzej Strzelecki walczy z nieoperacyjnym rakiem płuc i oskrzeli. Koszt terapii nowoczesnym lekiem w Ameryce wynosi 1,5 mln zł, co przerasta możliwości finansowe aktora. Ruszyła internetowa zbiórka pieniędzy na leczenie, a zespół Teatru Studio Buffo wraz z przyjaciółmi Andrzeja Strzeleckiego postanowił wykonać koncert, który odbędzie się 26 czerwca 2020 r. (w piątek) o godz. 20:00, w Teatrze Studio Buffo, przy ul. Marii Konopnickiej 6, w Warszawie" - czytamy na fan page'u Teatru Studio Buffo.

Koncert charytatywny dla Andrzeja Strzeleckiego: Które gwiazdy wezmą udział?

W charytatywnym koncercie wezmą udział takie gwiazdy jak m.in. Kayah, Michał Bajor, Piotr Machalica, Wiktor Zborowski, Magda Umer oraz Katarzyna Łaska. Podczas koncertu przewidziane są m.in. licytacje obrazów czy rzeźb. Ceny udziału w koncercie to koszt  od 150 zł (na balkonie) do 200 zł (na parterze).

Posłuchaj podcastu

RadioZet.pl