Zamknij

Andrzej Szczytko nie żyje. Aktor znany z polskich seriali miał 65 lat

14.06.2021 08:05
Andrzej Szczytko
fot. KAROL SEREWIS/East News

Andrzej Szczytko nie żyje. Aktor i reżyser znany z wielu polskich seriali, m.in. "M jak miłość", "Fala zbrodni" i "Na Wspólnej", zmarł w wieku 65 lat. Informację o śmierci artysty przekazał jego syn. 

Nie żyje Andrzej Szczytko, aktor teatralny i filmowy, reżyser i tłumacz znany z ról w popularnych serialach. Informację o śmierci artysty przekazał jego syn. Andrzej Szczytko zmarł w piątek 11 czerwca w Poznaniu. 

Andrzej Szczytko nie żyje

Andrzej Szczytko przez lata był związany z Łodzią, gdzie ukończył Wydział Aktorski Państwowej Wyższej Szkoły Filmowej, Telewizyjnej i Teatralnej oraz współpracował też z Teatrem Nowym. Wyreżyserował m.in. wielokrotnie nagradzany spektakl "Antygona w Nowym Jorku" Janusza Głowackiego. Wiadomość o śmierci aktora opublikowało w sieci Radio Łódź.

Szczytko wystąpił w ponad pięćdziesięciu produkcjach filmowych i telewizyjnych, m.in. "Pogranicze w ogniu”, "Poznań'56”, "Ogniem i mieczem”, "Sensacje XX wieku”, "Tajemnica twierdzy szyfrów”, "Fala zbrodni" oraz popularnych serialach takich jak: "Prawo Agaty", "Stulecie Winnych", "M jak miłość", "Na dobre i na złe" i "Na Wspólnej".

Szczytko ukończył także Goodman School of Drama na DePaul University w Chicago. W latach 1991-1993 pełnił funkcję dyrektora artystycznego Polskiego Instytutu Sztuki Teatralnej w Nowym Jorku. W 2016 roku otrzymał Nagrodę im. Stanisława Ignacego Witkiewicza - Nagrodę Sekcji Krytyków Teatralnych PO ITI za popularyzację polskiego teatru na świecie. Odznaczony odznaką honorową "Zasłużony dla Kultury Polskiej" oraz Srebrnym Medalem "Zasłużony Kulturze Gloria Artis".