Zamknij
Anita Jancia
8 Zobacz galerię
fot. Piotr Fotek/REPORTER

Anita Jancia jest wszechstronną aktorką. Pojawia się w serialach, filmach i teledyskach najważniejszych polskich zespołów oraz w teatrze. Szersza publiczność kojarzy ją z serialu "M jak miłość", na Netflixie pojawił się pierwszy polski film z jej udziałem. Jak się zmieniła?

Anita Jancia: była przyjaciółką Hanki Mostowiak, teraz jest gwiazdą filmu Netflixa. Jednak trzeba wspomnieć, że aktorka od wielu lat regularnie pojawia się na ekranach. Sprawdzaliśmy, czym się obecnie zajmuje oraz jak bardzo się zmieniła.

Zobacz także:  10 lat od śmierci Hanki Mostowiak w "M jak miłość". Jak wyglądała scena wypadku?

Anita Jancia: od "M jak miłość" po Netflixa. Jak się zmieniła aktorka?

Anita Jancia urodziła się w 1975 roku w Bielsku-Białej. Aktorka w 1999 roku ukończyła studia na PWSFTViT w Łodzi, a następnie zaczęła się pojawiać w wielu tytułach. Na swoim koncie ma role w takich produkcjach jak: "Szpilki na Giewoncie", "Wataha", "O mnie się nie martw". Zagrała także w "Sztuce kochania. Historii Michaliny Wisłockiej". Regularnie grywa w teatrach - występowała w Teatrze Wilama Horzycy w Toruniu, Teatrze Ochota w Warszawie, Powszechnym w Radomiu i Teatrze Polskim w Bielsku-Białej.

Wielbiciele muzyki mogą ją kojarzyć z teledysku do piosenki "Mimo wszystko" zespołu Hey oraz "Tak mi się nie chce" zespołu Mikromusic.

Warto wspomnieć, że dużą rozpoznawalność przyniosła aktorce rola Joli w serialu "M jak miłość", czyli najlepszej przyjaciółki Hanny Mostowiak ( Małgorzata Kożuchowska). Obie bohaterki wychowały się w domu dziecka i były ze sobą bardzo związane. 

Aktualnie można ją oglądać w pierwszym polskim filmie  Netflixa o tytule "Erotica 2022". Aktorka jest bardzo aktywna w mediach społecznościowych, gdzie chętnie dzieli się kadrami z czasu wolnego spędzanego na łonie natury, ale także ukazuje kulisy swojej pracy. Jak bardzo się zmieniła? Można sprawdzić w naszej galerii. 

Zobacz także:  10 ciekawostek o "M jak miłość". Tego możecie nie wiedzieć o tym popularnym serialu

Zobacz także:  Ewelina Serafin, czyli sympatyczna Kasia z Grabiny. Jak obecnie wygląda gwiazda "M jak miłość"? 

RadioZET.pl