Zamknij

Wikingowie: Anna Maria Jopek pojawi się w serialu. Kiedy emisja?

Roksana Orlicka
08.01.2020 14:27
Anna Maria Jopek w serialu "Wikingowie"
fot. Materiały prasowe

"Wikingowie" to jeden z najchętniej oglądanych seriali na świecie. W popularnej produkcji pojawi się Anna Maria Jopek. W którym odcinku będzie można zobaczyć polską artystkę i w jakiej roli wystąpi? Podajemy szczegóły emisji odcinka "Wikingów" z Anną Marią Jopek.

Anna Maria Jopek w serialu "Wikingowie". Kiedy zostanie wyemitowany? Serial "Wikingowie" jest jedną z najpopularniejszych produkcji na świecie. W najnowszym odcinku znajdzie się polski akcent. W serialu pojawi się Anna Maria Jopek. Co więcej, usłyszymy dwa oryginalne utwory wrocławskiego Teatru Pieśni Kozła, które będą towarzyszyć bohaterom serialu w kluczowych momentach. Zdradzamy szczegóły.

Wikingowie: Anna Maria Jopek pojawi się w 6. sezonie

Polscy artyści są coraz bardziej rozpoznawalni na świecie. Pomaga w tym internet i festiwale muzyczne, na które są zapraszani. Michael Hist, twórca serialu "Wikingowie", poznał twórczość Teatru Pieśni Kozła właśnie podczas takiego wydarzenia. Na scenie gościnnie wystąpiła wtedy Anna Maria Jopek. Całość zarejestrowała telewizja BBC. Uwagę Hiesta przyciągnęło zainteresowanie artystów muzyką wikińską. 

Warto wiedzieć, że Teatr Pieśni Kozła przygotował dwa nowe utwory. Wszystko to z myślą o serialu. Muzykę stworzył Maciej Rychły, a tekst napisała Alicja Bral, a przetłumaczyła Joy Dunlop. W jednej z pieśni pojawi się improwizacja Anna Maria Jopek. Będzie jej towarzyszył Łukasz Wójcik, śpiewak Teatru. 

W serialu tak naprawdę robię to, co robię zawodowo, czyli śpiewam. Na planie filmowym stałam z Maćkiem Rychłym w takiej nieprawdopodobnej, biesiadnej sali. Pracowało tyle kamer równocześnie, nigdy nie widziałam czegoś też tak olbrzymiego. Nie potrafię grać, nigdy nie gram z playbacku – zawsze staram się robić wszystko na żywo. Jak byliśmy na planie i było dużo dubli, kilka razy podłożyliśmy się pod odtwarzany dźwięk. Bardzo chciałam zagrać ten utwór na żywo – tak, by zgromadzeni aktorzy nas wysłuchali. I zrobiliśmy to – wszyscy płakali ze wzruszenia - powiedziała Anna Maria Jopek.

Zobacz także: „Wikingowie”: Polka wystąpi w kultowym serialu

Wikingowie: Kiedy zostanie wyemitowany odcinek z Anną Marią Jopek?

Serial "Wikingowie" jest emitowany w czwartki na kanale HISTORY. Odcinek z Anną Marią Jopek będzie można obejrzeć w czwartek, 9 stycznia o godzinie 21:00

Zobacz także: Wikingowie, odcinek 6 sezon 6- STRESZCZENIE. Co się wydarzy w nowym epizodzie? [9 stycznia]

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów"

Zagłosuj

Obejrzysz serial "Wikingowie" z udziałem Anny Marii Jopek?

Liczba głosów:

RadioZET.pl/RO