Zamknij

Arkadiusz Jakubik poświęcił się dla roli w serialu „Król”. Co musiał zrobić?

15.10.2020 15:00
Arkadiusz Jakubik
fot. Artur Zawadzki/REPORTER

„Król” to najgłośniejsza premiera tegorocznej jesieni. Serial, oparty na bestsellerowej powieści Szczepana Twardocha, trafi na Canal Plus jeszcze w 2020 roku.  Co musiał zrobić Arkadiusz Jakubik, by wcielić się w swojego bohatera, Jana Kaplicę?

„Król” nareszcie trafi na Canal Plus. Stacja już dawno temu wykupiła prawa do ekranizacji powieści Szczepana Twardocha. W produkcji zobaczymy takie gwiazdy jak Michał Żurawski, Magdalena Boczarska, Borys Szyc czy Arkadiusz Jakubik. Ten ostatni zdradził, jak dużą metamorfozę musiał przejść, by wcielić się w swojego bohatera.

Zobacz także:  Szczepan Twardoch zagra w ekranizacji swojej powieści "Król". Jest zdjęcie 

„Król”: Arkadiusz Jakubik przeszedł ogromną metamorfozę w serialu

Arkadiusz Jakubik zdradził kulisy pracy na planie serialu „Król”. Ceniony aktor wyznał, że przeszedł dużą metamorfozę do roli  - przytył aż 12 kilogramów. Zdecydował się na ten krok po rozmowie z Michałem Żurawskim, czyli odtwórcą głównej roli w serialu.

Pamiętam nasze pierwsze spotkanie z Jankiem Matuszyńskim i Michałem Żurawskim. I pamiętam, że Michał już wtedy od roku ćwiczył boks, przygotowywał się i był już tym Szapirą. Spojrzał na mnie, kiedy czekałem na reżysera, żeby porozmawiać o scenariuszu. A on patrzy na mnie i pyta: A co ty taki chudy jesteś? Kum Kaplica chyba gruby ma być – przytacza jego cytat kultura.gazeta.pl.

Jakubik uznał jego uwagę za słuszną, dlatego postanowił przytyć do roli Kaplicy. Aktor wyznał, że nie było to dla niego łatwe zadanie, bo doskonale czuł się w swoim ciele. Jego bohater jest jedną z najważniejszych postaci w serialu.

„Król”: kiedy i gdzie oglądać?

Serial „Król” będzie emitowany na antenie Canal Plus od 6 listopada 2020 roku. Pierwszy sezon składa się z ośmiu odcinków.

Zobacz także:  "Król": zwiastun nowego serialu na bazie prozy Szczepana Twardocha 

RadioZET.pl/Kultura.gazeta.pl