Zamknij

"Asterix i Obelix" - Netflix zamówił serial animowany o słynnej parze Galów

04.03.2021 11:24
Asterix i Obelix - Netflix
fot. LECARPENTIER/SIPA/East News

„Asterix i Obelix” to słynny duet bohaterów francuskich komiksów, który opowiada o przygodach dzielnych Galów, walczących z siłami zewnętrznymi, w tym z najazdami Rzymian. Platforma Netflix właśnie kupiła prawa do serii i szykuje pierwszy animowany serial osadzony w świecie komiksu. Co już wiemy o serialu?

„Asterix i Obelix” to słynni bohaterowie komiksowi, obecni w kulturze od 1961 roku. Duet, stworzony przez Rene Goscinny’ego i Alberta Uderzo, od lat cieszy się ogromną popularnością, a we Francji istnieje nawet park rozrywki poświęcony postaciom. Jeszcze większą popularność bohaterowie zdobyli, dzięki serii filmów aktorskich z udziałem m.in. Gerarda Depardieu. Jeden z nich w szczególności - „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra” okazał się ogromnym sukcesem, zarówno w kraju jak i za granicą.

Informacja o tym, że Netflix kupił prawa do tytułu, pojawiła się niedługo po tym, jak w Polsce zadebiutował serial animowany „Kajko i Kokosz”, bazujący na komiksach Janusza Christy. Wiele osób zwracało uwagę na podobieństwa polskiej historii z francuską historią, być może zastanawiając się też, czy Francuzi zdecydują się zrobić podobny serial ze swoimi bohaterami narodowymi. I jak widać - zdecydowali się!

Zobacz także

Film Alaina Chabeta z 2002 roku do dziś znajduje wysoko na liście najlepiej zarabiających produkcji we Francji. Sukces filmu przypisuje się doskonałemu scenariuszowi oraz niezwykle umiejętnemu tłumaczeniu żartów, które świetnie wpisywały się w lokalną kulturę. W Polsce film okazał się ogromnym sukcesem, właśnie z powodu znakomitego tłumaczenia Bartosza Wierzbięty, który doskonale oddał polskie realia w dialogach. Nic dziwnego, że Netflix ogłaszając plany na nowy serial, osadzony w świecie Asterixa i Obelixa, ogłosił, że to właśnie Alain Chabat będzie showrunnerem projektu.

„Asterix i Obelix” - jaką historię opowie miniserial?

Wedle oficjalnych informacji miniserial Netflixa bazować będzie na komiksie „Bitwa Wodzów”. W tej historii Rzymianie, zawstydzeni, że wciąż przegrywają z Asterixem i jego pobratymcami, decydują się skłócić galickich wodzów, organizując specjalny turniej. W międzyczasie sami porywają jednego z druidów, aby uniemożliwić drużynie Galów dostęp do magicznego wywaru. 

„Asterix i Obelix” - obsada i ekipa

Za sterami serialu stanie Alain Chabat, odpowiedzialny za sukces filmu „Asterix i Obelix: Misja Kleopatra”. W tym momencie nieznana jest jeszcze głosowa obsada aktorska serialu.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Asterix i Obelix” na Netflixie - kiedy premiera?

Premiera serialu przewidziana jest dopiero na 2023 rok. 

Czytaj także:  10 najlepszych seriali w dziejach według serwisu Filmweb.pl