Zamknij

Nastolatek polskiego pochodzenia zagrał w popularnym serialu "Law & Order: Special Victims Unit"

19.11.2020 17:18
Nastolatek polskiego pochodzenia zagrał w popularnym serialu Law & Order: Special Victims Unit
fot. Everett Collection/ East News

Athan Sporek to chłopiec pochodzenia polsko-greckiego. Młody aktor wystąpił w najnowszym odcinku serialu "Law & Order: Special Victims Unit". W kogo się wcielił? Znamy szczegóły jego występu.

Athan Sporek zagrał w "Law & Order: Special Victims Unit", spin-offie niezwykle popularnego serialu "Law & Order". Chłopiec pochodzi z polsko-greckiej rodziny z ogromnym talentem artystycznym. 

Athan Sporek - nastolatek polskiego pochodzenia w "Law & Order: Special Victims Unit"

Ojciec i dziadek Athana to pochodzący z Polski muzycy, zaś jego matka jest grecką tancerką. Chłopiec od dziecka wykazywał niezwykły talent artystyczny - doskonale tańczy, śpiewa i robi karierę jako aktor. Ostatnio wystąpił w odcinku serialu "Law & Order: Special Victims Unit" zatytułowanym "Ballad of Dwight and Irena", który wyemitowano 19 listopada 2020 roku. Athan Sporek wcielił się w postać Willa Vargasa - McKenna, chłopca dorastającego w patologicznej rodzinie kontrolowanej przez agresywnego ojca.

Athan Sporek ma już imponujące doświadczenie aktorskie. Był najmłodszym w historii Broadwayu aktorem, który zagrał postać Gavroche’a w musicalu "Nędznicy" (miał wówczas 7 lat). Zagrał w takich serialach jak "The Knick", "Odd Mom Out" i "Dangerous Book for Boys", jest także gwiazdą kreskówki Nickelodeona - "Butterbean's Cafe". Miał również okazję wystąpić u boku Roberta De Niro w filmie "Prawo Bronxu"

Zobacz także: Tom Holland i Daisy Ridley w zwiastunie filmu "Chaos Walking". Kiedy premiera? [WIDEO] 

Jak zapewnia jego dziadek, rodzina chłopca dba o to, by nie zapomniał o swoich polskich korzeniach. Athan Sporek uczęszczał do polskiej sobotniej szkoły im. Henryka Sienkiewicza na Brooklynie. Czyta również polskie bajki i wiersze oraz śpiewa hymn naszego kraju.