Zamknij

"Barbarzyńcy": kontynuacja międzynarodowego hitu Netflixa kręcona będzie w Krakowie

03.09.2021 18:29
"Barbarzyńcy": kontynuacja międzynarodowego hitu Netflixa kręcona będzie w Krakowie
fot. Krzysztof Wiktor/ materiały prasowe Netflix

"Barbarzyńcy", czyli jeden z najpopularniejszych niemieckich tytułów Netflixa, powróci z 2. sezonem. Okazuje się, że zdjęcia do kontynuacji serialu zrealizowane zostaną... w naszym rodzimym Krakowie.

"Barbarzyńcy" to brutalny serial kostiumowy, który swojego czasu święcił triumfy na Netflixie. Swoją popularnością przebił nawet "Dark" i stał się najpopularniejszą niemiecką produkcją Netflixa (później został zdeklasowany przez "Krwawe niebo"). Sukces komercyjny przełożył się na decyzję o zrealizowaniu 2. sezonu, do którego zdjęcia już wkrótce wystartują. Co ciekawe - w Polsce.

"Barbarzyńcy": kontynuacja hitu Netflixa kręcona będzie w Krakowie

Jak podaje serwis Naekranie.pl, drugi sezon "Barbarzyńców" ma zostać nagrany w Krakowie i okolicach. Niestety nie ujawniono większej ilości szczegółów, jednak pozostaje kwestią czasu, aż nowe informacje ujrzą światło dzienne.

Fabuła kontynuacji "Barbarzyńców" owiana jest tajemnicą. Pierwsza odsłona traktowała o bitwie w Lesie Teutoburskim, która miała miejsce w 9 roku n.e. Doszło wówczas do starcia rzymskich wojsk z germańskim plemionomami, przeciwstawiającymi się ekspansji Cesarstwa Rzymskiego.

Funkcję showrunnera pełnić będzie Stefan Ruzowitzky, a w głównych rolach powrócą Jeanne Goursaud, Laurence Rupp i David Schütter. Nie zabraknie też nowych twarzy - do obsady dołączyli bowiem Daniel Donskoy, Murathan Muslu, Cynthia Micas, Katharina Heyer, Giovanni Carta i Alessandro Fella. Przewidywana data premiery nie została jeszcze ujawniona.

RadioZET.pl/Naekranie.pl