Zamknij

"Bastion": wiemy, kogo Ezra Miller zagra w ekranizacji prozy Stephena Kinga [FOTO]

19.11.2020 16:43
Ezra Miller: kogo zagra w Bastionie?
fot. Vianney Le Caer/Invision/AP/East News

"Bastion" zbliża się wielkimi krokami. Tymczasem otrzymaliśmy potwierdzenie, że Ezra Miller rzeczywiście zagra w serialowej adaptacji słynnej powieści Stephena Kinga. W kogo się wcieli?

"Bastion", czyli serialowa adaptacja powieści Stephena Kinga, zadebiutuje już wkrótce. Showrunner produkcji, Benjamin Cavell, zdradził w kogo wcieli się Ezra Miller (znany między innymi z "Ligi Sprawiedliwości" i "Fantastycznych zwierząt"). Okazuje się, że będzie to kluczowa dla fabuły postać i rola zupełnie inna od tych, w których dotychczas widzieliśmy młodego aktora.

"Bastion" - kogo zagra Ezra Miller?

Ezra Miller pokaże nam na ekranie swoją interpretację postaci Donalda Merwina Elberta, znanego jako Śmieciarz. W książce jest to bohater niestabilny psychicznie, parający się piromanią. Jest kluczową dla fabuły postacią, a jego wątek jest ściśle związany z historią Randalla Flagga. 

To coś zupełnie innego, niż wstępy, w których dotąd widzieliście Ezrę. Bardzo się w to zaangażował. Jest wielkim fanem książki, zakochał się w tej postaci i od dawna chciał ją zagrać. Podczas naszej pierwszej rozmowy opisał Śmieciarza jako "ucieleśnienie piromanii". Jedyną rzeczą, do której ten facet był zdolny i jedyną dziedziną, w której czuł się komfortowo, były materiały wybuchowe oraz narzędzia ognia i zniszczenia.

Benjamin Cavell

Zobacz także

"Bastion" - o czym będzie serial?

Książkowy "Bastion" uznawany jest za opus magnum mistrza grozy Stephena Kinga. Przedstawia postapokaliptyczną rzeczywistość, w której ludzkość stanęła na skraju zagłady w wyniku uwolnienia śmiercionośnej broni biologicznej. Ocalali podzielili się na dwa obozy - tych pragnących odbudować cywilizację i tych pragnących ostatecznej destrukcji. 

Zobacz także

"Bastion" - kiedy premiera?

Premiera serialu "Bastion" odbędzie się 17 grudnia 2020 roku na amerykańskiej platformie streamingowej CBS All Access. Na obecną chwilę nie wiadomo, czy serial dostępny będzie w Polsce.

Oprócz Ezry Millera, w obsadzie znaleźli się między innymi: Alexander Skaarsgard, Whoopi Goldberg, James Mardsen, Amber Heard, Katherine MacNamara i Nat Wolff. 

Zobacz także