Zamknij

JJ Abrams i Matt Reeves stworzą nowy animowany serial o przygodach Batmana

20.05.2021 17:55
Batman i Robin - kadr z serialu
fot. United Archives/East News

Batman powraca na mały ekran. Słynny bohater komiksu DC Comics dostanie swój kolejny animowany serial. Tym razem od twórców nowej trylogii „Gwiezdnych wojen” i głośnego „Projekt Monster”. Co jeszcze wiemy o „Batman: Caped Crusader”?

„Batman: Caped Crusader” to najnowszy serial animowany, poświęcony przygodom Batmana. Wedle informacji najnowsza animacja ma jeszcze mocniej skupić się na aspekcie rodem z kina noir i podkreślać detektywistyczne korzenie postaci. Zupełnie tak jak mówi się o aktorskim filmie „The Batman” w reżyserii jednego z twórców nowego projektu – Matta Reevesa.

„Batman: Caped Crusader” to serial, który powstaje ekskluzywnie na platformę HBO Max i już wiadomo, że otrzymamy co najmniej jeden pełny sezon przygód ulubionego detektywa fanów komiksu. Za sterami projektu stoją wspomniany Matt Reeves, reżyser i scenarzysta najlepiej znany z „Projekt Monster” czy nowej trylogii o Planecie Małp. J.J Abrams, odpowiedzialny za sukces filmu „Super 8”, serialu „Lost. Zagubieni” czy nowych odsłon „Star Treka”. Bruce Timm, który pracował już przy „Batman: The Animated Series”, uznawanej za jedną z najlepszych produkcji o Batmanie, dołączył do teamu kreatywnego nowego projektu.

„Batman: Caped Crusader” – pierwsze spojrzenie na produkcję

Wraz z informacjami na temat powstania nowej produkcji, Warner Bros. opublikowało także pierwszy plakat nadchodzącego serialu. Materiał prezentuje się następująco:

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy "Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Batman: Caped Crusader” – kiedy premiera?

Na razie nieznana jest data premiery serialu. Biorąc jednak pod uwagę, że twórcy dopiero rozpoczynają pracę nad projektem, pierwszy odcinek zobaczymy najprawdopodobniej dopiero w 2022 roku.

Czytaj także: Gratka dla fanów „Parks and Recreation”. Fikcyjny zespół Mouse Rat wyda prawdziwy album

RadioZet.pl/The Hollywood Reporter