Zamknij

"Behawiorysta": Robert Więckiewicz gwiazdą nowego serialu TVN na podstawie Remigiusza Mroza

06.05.2021 10:18
Robert Więckiewicz serial TVN
fot. Artur Zawadzki/REPORTER/East News

Robert Więckiewicz jako tytułowy "Behawiorysta"! Remigiusz Mróz pochwalił się obsadą kolejnego serialu TVN na podstawie jego twórczości. W jednej z głównych ról wystąpi też gwiazda "Sexify".

Robert Więckiewicz po 2 latach przerwy ponownie pojawi się w serialu TVN. Gwiazdor "Pod Mocnym Aniołem" zagra kolejną literacką postać. Tym razem będzie to Gerard Edling - główny bohater powieści "Behawiorysta" autorstwa Remigiusza Mroza. Kto jeszcze znalazł się w obsadzie tej nowej kryminalnej produkcji? 

Zobacz także

"Behawiorysta": Robert Więckiewicz jako Gerard Edling w nowym serialu TVN

Po gigantycznym sukcesie "Chyłki", decyzja TVN o ekranizacji kolejnej serii książek Remigiusza Mroza była tylko kwestią czasu. Wybór padł na Gerarda Edlinga - tytułowego bohatera cyklu, którego poznajemy w powieści "Behawiorysta". Edling jest byłym prokuratorem i ekspertem od komunikacji niewerbalnej, który został dyscyplinarnie wydalony ze służby. Jednak gdy policja staje się bezsilna wobec terrorysty, który wtargnął do przedszkola i za zakładników wziął dzieci i wychowawców, zgłasza się do niego z prośbą o pomoc.

W połowie kwietnia 2021 Remigiusz Mróz pochwalił się w mediach społecznościowych, że w głównej roli nowego serialu na podstawie jego twórczości pojawi się "znany, ceniony i lubiany" aktor. Teraz wiemy już, kogo autor miał na myśli. Gerarda Edlinga zagra Robert Więckiewicz - gwiazdor filmów Wojciecha Smarzowskiego, Agnieszki Holland i Andrzeja Wajdy, który bardzo rzadko pojawia się w produkcjach telewizyjnych. Jak widać, dla nowej produkcji TVN postanowił zrobić wyjątek.

"Behawiorysta": Kto jeszcze zagra w nowym serialu opartym na powieści Remigiusza Mroza?

Robertowi Więckiewiczowi na ekranie towarzyszyć będą Katarzyna Dąbrowska ("Belfer"), Magdalena Czerwińska ("Ultraviolet") i Mirosław Haniszewski ("Jestem mordercą"), a także gwiazdy młodego pokolenia. W rolę zamachowca wcieli się Krystian Pesta znany m.in. z serialu "Belfer". W ekranizacji "Behawiorysty" pojawią się też Anna Próchniak ("Miasto 44"), Rafał Zawierucha ("Pewnego razu w Hollywood") oraz Maria Sobocińska - gwiazda nowego polskiego hitu Netflixa pt. "Sexify".

"Behawiorysta" - Kiedy premiera serialu?

Serial "Behawiorysta", podobnie jak "Chyłka", będzie produkcją Player Original, a więc zanim trafi na antenę TVN, będzie dostępny na player.pl. Jego data premiery nie jest jeszcze znana, jednak Remigiusz Mróz zapowiedział, że odbędzie się ona "szybciej, niż można by przypuszczać". Zdjęcia już się rozpoczęły i będą odbywać się w Warszawie, Opolu i w górach, zaś ich zakończenie planowane jest na koniec lipca 2021.

Szczegóły dotyczące obsady serialu "Behawiorysta" oraz przebiegu produkcji jako pierwszy opublikował Pudelek, a następnie Remigiusz Mróz za pośrednictwem mediów społecznościowych. Informacje te potwierdziliśmy w biurze prasowym TVN.

RadioZET.pl/Pudelek, TVN