Zamknij

Bergen Williams nie żyje. Aktorka ze "Szpitala miejskiego" miała 62 lata

18.11.2021 07:19
znicz - materiał poglądowy
fot. Value Stock Images/East News

Zmarła Bergen Williams - amerykańska aktorka znana głównie z serialu "Szpital miejski". Miała 62 lata. Co było przyczyną jej śmierci?

20 lipca 2021 roku odeszła Bergen Williams. Była aktorką filmową i telewizyjną. Zmarła w wieku 63 lat.

Bergen Williams nie żyje

O śmierci Williams poinformował portal Deadline. Zgon potwierdziła jej siostra Lynda za pośrednictwem Twittera.

Trudno powiedzieć, dlaczego informacja o śmierci Williams pojawiła się dopiero 17 listopada - niemal 4 miesiące po śmierci. Aktorka zmarła z powodu choroby Wilsona - rzadkiego, dziedzicznego schorzenia, które powoduje osadzanie się miedzi w tkankach narządów ważnych dla poprawnego funkcjonowania organizmu i może powodować problemy z wątrobą, mózgiem oraz nerkami. Aktorka odeszła w otoczeniu najbliższej rodziny.

Bergen Williams urodziła się jako Laura Lynn Williams 14 lipca 1959 roku w Inglewood w stanie Kalifornia. Grała małe role w wielu popularnych serialach, takich jak "Nowojorscy gliniarze", "Siódme niebo", "Hoży doktorzy", "Bez skazy" czy "Babilon 5". W 2002 roku otrzymała rolę, która przyniosła jej rozpoznawalność. Williams wcieliła się bowiem w Big Alice w "Szpitalu miejskim". Jej bohaterka była pomocą domową rodziny Quartermaine'ów, wnoszącą w produkcję dużo humoru. Po raz ostatni wystąpiła w serialu w roku 2014.

Williams  grała też w filmach, między innymi w takich produkcjach, jak "Mom and Dad Save the World", "Wishman", "Clifford", "Władca iluzji", "Woman Thou Art Loosed", czy "Killer Pad".

RadioZET.pl/Deadline/Twitter