Zamknij

HBO kasuje popularny serial. Nie będzie więcej odcinków „Betty“

25.08.2021 09:14
Betty - kadr z serialu
fot. materiały prasowe HBO

„Betty“ kończy ostatniego tricka. Popularny serial HBO, opowiadający o grupie skateboarderek nie doczeka się kolejnych odcinków. HBO zdecydowało, że niedawno zakończony 2. sezon będzie ostatnią odsłoną serialu.

„Betty” emitowana była od 2020 roku na HBO. Serial doczekał się dwóch sezonów i był adaptacją filmu fabularnego „Skejterka” (org. „Skate Kitchen”) z 2018 roku. Produkcja opowiadała historię grupy dziewczyn, zakochanych w jeździe na desce, które musiały odnaleźć swoje miejsce w światku, zdominowanym przez mężczyzn. Komediowe zacięcie serialu przysporzyło mu grupę fanów, która jednak okazała się za mała, by stacja zdecydowała się kontynuować akcję produkcji.

„Nie ruszamy dalej z trzeciem sezonem „Betty”. Jesteśmy niezwykle wdzięczni twórczyni serialu Crystal Moselle oraz wyśmienitej obsadzie – ich nieustraszona eksploracja nowojorskiego świata kultury skate’owskiej pozostaje przepięknym emblematem przyjaźni i poczucia przynależenia do społeczności” – napisano w komunikacie.

„Betty” ­– zwiastun

Serial reklamowany był następującym zwiastunem:

„Betty” – twórcy i obsada

Pomysł na serial powstał w głowie Crystal Moselle, autorki scenariusza i reżyserki oryginalnego filmu „Skejterka”, na którego bazie powstał serial. Moselle wyreżyserowała wszystkie 12 odcinków serialu. Była też showrunnerką i główną scenarzystką. Do pomocy miała cały zaprzęg autorów, do których należy także scenarzystka Sabah Folayan. 

Na ekranie mogliśmy oglądać natomiast takie aktorki i aktorów jak: Dede Lovelace, Kabrina Adams, Nina Moran, Ajani Russell, Rachelle Vinberg czy Alexander Cooper i Katerina Tannenbaum.

„Betty” – gdzie obejrzeć serial?

Mimo kasacji serialu, czyli niewznowienia go na kolejne odcinki i sezony, dotychczasowe dwie serie wciąż będą dostępne na platformie streamingowej HBO GO.

Czytaj także:  „And Just Like That“: wiemy, kto zastąpi Kim Cattrall w nowym „Seksie w wielkim mieście“? [ZDJĘCIA]

RadioZET.pl/TVLine