Zamknij

Bill Cosby powróci z programem komediowym? "Ludzie chcą go oglądać"

05.07.2021 13:21
Bill Cosby
fot. Matt Slocum/AP/Associated Press/East News

Gwiazdor "Bill Cosby Show", skazany w 2018 roku za napaść seksualną, wrócił z więzienia po niecałych trzech latach odsiadki. Teraz zamierza wrócić także do komedii.

Bill Cosby chce znów rozśmieszać ludzi, twierdzi jego rzecznik, Andrew Wyatt. Jak podaje The Hollywood Reporter, skazany za napaść seksualną komik po wyjściu z więzienia otrzymuje sporo telefonów z propozycjami występów. "Ludzie chcą go oglądać" powiedział Wyatt podczas rozmowy z dziennikarzami.

Zobacz także

Bill Cosby wyszedł z więzienia po niecałych trzech latach

Ulubieniec Ameryki, który przez 8 lat wcielał się w kochanego męża i ojca w serialu "Bill Cosby Show", w 2018 roku został skazany na 10 lat więzienia po tym, jak dziesiątki kobiet oskarżyły go o gwałty, molestowanie i napaści seksualne. Wyszedł jednak już po niecałych trzech latach. 30 czerwca 2021 Sąd Najwyższy w Pensylwanii unieważnił wyrok skazujący 83-letniego komika w związku z uchybieniami, jakie miały pojawić się podczas procesu przeciw Cosby'emu.

ZOBACZ TEŻ:  Bill Cosby usłyszał wyrok. Komik spędzi co najmniej trzy lata w więzieniu

Bill Cosby powróci z programem komediowym? "Ludzie chcą go oglądać"

Choć nie oznacza to uznania niewinności mężczyzny, który w 2005 roku przyznał się do "uwodzenia kobiet" poprzez odurzanie ich narkotykami, Cosby planuje wrócić do show-biznesu. Jego rzecznik, Andrew Wyatt, dzień po wyjściu okrytego złą sławą gwiazdora z więzienia, poinformował, że wielu organizatorów i właścicieli klubów komediowych dzwoniło już z propozycjami występów. Ludzie rzekomo nadal chcą oglądać Billa Cosby'ego na scenie i ekranie, a on sam cieszy się z tego, jak świat wita go z powrotem.

Skazanie Billa Cosby'ego w 2018 roku było przełomem dla ruchu #metoo. Dowodziło bowiem, że nawet tak słynne i wpływowe osoby może dosięgnąć sprawiedliwość za popełnione zbrodnie. Uwolnienie aktora zanegowało tę tezę, jednocześnie zadając cios ofiarom sławnych przestępców seksualnych.

RadioZET.pl/The Hollywood Reporter