Zamknij

„Blade Runner” i "Alien" powrócą jako aktorskie seriale telewizyjne - Ridley Scott potwierdza

22.11.2021 16:02
Blade Runner - kadr z filmu
fot. materiały prasowe Warner Bros.

„Blade Runner” i „Obcy”, czyli dwa najsłynniejsze dzieła Ridleya Scotta powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych. Co już wiadomo o nowych wersjach kultowych dzieł?

„Blade Runner”, czyli „Łowca Androidów” i „Obcy” powrócą w formie aktorskich seriali telewizyjnych – potwierdził sam Ridley Scott. Jak podaje Variety, Scott niedawnej rozmowie z dziennikarzami brytyjskiego BBC, potwierdził, że oba projekty dostały zielone światło i ekipy są już w trakcie opracowywania scenariuszy do pierwszych odcinków obu seriali.

„Napisaliśmy już pilotażowy odcinek oraz tzw. „biblię serialu”, (czyli ogólny zbiór fabularnych pomysłów dotyczących serialu – przyp. red.). Jesteśmy więc gotowi prezentować „Blade Runnera” jako serial telewizyjny, co najmniej 10-godzinny”.

„Blade Runner” i „Obcy” aktorskimi serialami telewizyjnymi – co już wiadomo? 

W trakcie rozmowy przypomniano także, że prace nad serialem o „Obcym” są równie mocno posunięte, a serial jest rozpisany wstępnie na 8-10 godzin. Przypomnijmy – serial o „Obcym” został pierwszy raz zapowiedziany już w grudniu 2020 roku, z Noah Hawleyem jako showrunnerem. Twórca „Legionu” i serialowego „Fargo” ma opowiedzieć historię, która rozgrywać się będzie na Ziemi. Wedle Johna Landgrafa, szefa stacji FX, dla której powstaje projekt, nowy „Alien”:

„będzie mieszał elementy horroru znane z pierwszego „Obcego” z elementami akcji, znanymi z drugiej odsłony cyklu. To będzie straszliwa podróż, która dosłownie wgniecie widzów w fotel”.

Seriale „Blade Runner” i „Obcy” – kiedy premiera?

Na razie nieznane są dokładne daty premiery obu seriali, gdyż oba projekty są dopiero w fazie pre-produkcji. Wydaje się jednak, że możliwa jest premiera na przełomie 2022/2023 roku, bądź później. Wszystko zależy od postępów prac ekip przygotowawczych.

Warto także przypomnieć, że od listopada 2021 na amerykańskiej stacji Adult Swim emitowany jest serial animowany, osadzony w świecie „Łowcy Androidów”. „ Blade Runner: Black Lotus” opowiada o kobiecym replikancie, który musi poradzić sobie w Los Angeles roku 2032, dziesięć lat po całkowitym „blackoucie”, który odciął całe miasto od prądu 10 lat wcześniej. Wydarzenia tamte były tematem filmu krótkometrażowego „Blade Runner: Blackout” w reżyserii twórcy „ Cowboya Bebopa” Shinchiro Watanebego, który był wstępem do akcji filmu kinowego Denisa Villeneuve’a „Blade Runner 2049”.

Czytaj także:  Ridley Scott ostro o filmach superbohaterskich: "Zamierzam je zmiażdżyć. Są nudne jak g***o"

RadioZET.pl/Variety/BBC