Zamknij

Bartosz Walaszek współpracuje z Netflixem. Zobacz zwiastun serialu „Bogdan Boner: Egzorcysta”

19.11.2020 11:53
Bartosz Walaszek współpracuje z Netflixem. Zobacz zwiastun serialu „Bogdan Boner: Egzorcysta”
fot. Karol Makurat/REPORTER/East News

„Bogdan Boner: Egzorcysta” Bartosza Walaszka to nowy serial animowany od twórcy „Egzorcysty”, „Kapitana Bomby”, czy „Pieska Leszka”, stworzony specjalnie dla platformy Netflix. Co już wiemy o produkcji? Kiedy premiera?

„Egzorcysta” Bartosza Walaszka to serial animowany, opowiadający o mężczyźnie, „kochającym alkoholiku”, który dorabia sobie jako egzorcysta, niwecząc wszelkiej maści demony, potwory i inne mary z polskiej ziemi. 

Produkcja emitowana była w latach 2017-2019, gdy powstawała specjalnie dla niedziałającej już w Polsce platformy streamingowej Showmax. W zeszłym roku polski oddział Netflixa odkupił od Showmax prawa do emisji produkcji oryginalnych tamtego serwisu, a wśród nich także „Egzorcystę”. W związku z tym obecnie na platformie Netflix dostępne są trzy sezony oryginalnej serii.

Zobacz także

W międzyczasie Netflix podpisał umowę z Wałaszkiem na stworzenie nowych odcinków i seriali, a „Bogdan Boner: Egzorcysta” jest owocem tej współpracy. Nowe odcinki będą kontynuacją, dotychczasowej historii, o czym poinformował sam Walaszek za pośrednictwem swojego konta na Facebooku:

"Nareszcie mogę się pochwalić. Boner Egzorcysta NOWY SEZON od 3 grudnia na Netflixie"

Wyjaśnia to dlaczego obecnie na Netflixie widnieją obydwa seriale – „Egzorcysta” (jako produkcja kupiona) i „Bogdan Boner: Egzorcysta” (jako produkcja oryginalna platformy).

„Bogdan Boner: Egzorcysta” – zwiastun

W sieci zadebiutował pierwszy zwiastun nowego serialu. Materiał prezentuje się następująco 

„Bogdan Boner: Egzorcysta” – kiedy premiera?

Premiera serialu odbędzie się już 3 grudnia na platformie Netflix.

Czytaj także:  "Otwórz oczy" to nowy polski serial Netflixa. Są pierwsze zdjęcia [FOTO].