Zamknij

"Bridgertonowie": podobne seriale. 6 produkcji, które musicie obejrzeć [LISTA]

12.01.2021 17:22
"Bridgertonowie": podobne seriale. 6 produkcji, które musicie obejrzeć [LISTA]
fot. LIAM DANIEL/NETFLIX

"Bridgertonowie" królują na Netflixie. Seans romansu kostiumowego macie już za sobą i szukacie ciekawych alternatyw? Przedstawiamy listę 6 seriali podobnych do "Bridgertonów", które po prostu musicie obejrzeć.

"Bridgertonowie" to nowy hit platformy Netflix. Jest to serial kostiumowy skupiający się na romansie Daphne i Simona, a także swojego rodzaju kostiumowa "Plotkara". Które seriale podobne do "Bridgertonów" warto obejrzeć? Specjalnie dla was sporządziliśmy listę 6 najlepszych tytułów.

"Bridgertonowie" - podobne seriale [LISTA TOP 6]

"Bridgertonowie" to lekki serial kostiumowy, który ma nas przede wszystkim bawić i sprawiać, że uśmiech zagości na naszych twarzach. Poniżej znajdziecie listę 6 seriali, które równie wzorowo wywiązują się z tego zadania. Jeśli zatem seans serialu "Bridgertonowie" macie już za sobą i szukacie podobnych seriali, trafiliście we właściwe miejsce.

Zobacz także

Nasza subiektywna lista najlepszych seriali podobnych do "Bridgertonów" prezentuje się następująco:

"Duma i uprzedzenie"

Tytuł, którego wprost nie mogło tutaj zabraknąć. Legendarna już adaptacja powieści Jane Austen traktuje o miłości inteligentnej Elizabeth Bennet i skrytego pan Darcy. W całość wpleciono również losy sióstr panny Bennet. W rolach głównych wystąpili Jennifer Ehre i Colin Firth.

"Downtown Abbey"

Liczący 6 sezonów serial opowiadający o losach rodziny Crawleyów i ich służby to dziś absolutna podstawa seriali kostiumowych. Akcja rozpoczyna się w 1912 i trwa aż do połowy lat 20. XX wieku. Całość zachwyca przede wszystkim wspaniałymi kostiumami, wyśmienitą obsadą oraz wciągającą fabułą, pełną intryg i romansów.

"Outlander"

"Outlander" przedstawia losy Claire - pięknej sanitariuszki wojennej, która w tajemniczych okolicznościach przenosi się w czasie. Z owładniętego wojną 1945 roku ląduje w roku 1743. Następnie bohaterka zostaje zmuszona do ślubu z romantycznym szkockim wojownikiem. Z czasem między dwójką rodzi się silne uczucie.

"Wojna i pokój"

Adaptacja słynnej epopei Lwa Tołstwoja w formie miniserialu. "Wojna i pokój" zachwyca pięknymi kostiumami i wysokim poziomem realizacyjnym. Co więcej, przedstawiana historia wciąga tak, że 6 odcinków ogląda się jednym tchem. 

"Poldark - Wichry losu"

Serial kostiumowy opowiadający historię Rossa Poldarka - mężczyzny, który po latach wraca do rodzinnej Kornwalii. Tam musi rozliczyć się z bolesną przeszłością i wieloma intrygami mieszkańców. 

"Wielka" 

Tym razem nieco mniej romansu. "Wielka" to serial przedstawiający "miejscami prawdziwą" historię carycy Katarzyny, a ściślej rzecz ujmując - jej dojście do władzy. Serial zrealizowany jest z przymrużeniem oka i stanowi wyborną satyrę, przy której uśmiejecie się jak jeszcze nigdy w życiu. 

Zobacz także