Zamknij

"Pokonani": CANAL+ Polska współproducentem serialu z międzynarodową obsadą. Kiedy premiera?

01.12.2020 14:56
Pokonani: CANAL+ Polska współproducentem serialu z międzynarodową obsadą
fot. materiały prasowe Canal +/ Stanislav Honzik/ © Tandem Productions GmbH and Shadow Play Series Holdings UK Limited

"Pokonani" to nadchodząca produkcja, której współproducentem jest CANAL+ Polska. O czym opowie serial i kiedy odbędzie się premiera? Przedstawiamy szczegóły.

"Pokonani" to mroczny serial przedstawiający realia powojennego Berlina. W obsadzie wielkie nazwiska, w tym odtwórca roli Dextera - jednego z najsłynniejszych ekranowych seryjnych morderców. O czym opowie produkcja? Kiedy premiera serialu "Pokonani" na CANAL+?

"Pokonani" - o czym opowie serial?

Akcja serialu "Pokonani" rozgrywa się w Berlinie 1946 roku. Wojna zebrała swoje żniwo. Miasto jest teraz stolicą chaosu i bezprawia. Głównym bohaterem jest Max McLaughlin - amerykański gliniarz, który przybywa do stolicy Niemiec, by wspierać tworzenie policyjnych struktur. Pomaga mu w tym lokalna policjantka Elsie Garten, a na ich celowniku znajduje się Engelmacher - przestępca zwany "Alem Capone powojennego Berlina". Max McLaughlin ma również osobistą misję - odnaleźć brata, który zaginął w trakcie wojny.

materiały prasowe Canal +/ Stanislav Honzik/ © Tandem Productions GmbH and Shadow Play Series Holdings UK Limited
fot. materiały prasowe Canal +/ Stanislav Honzik/ © Tandem Productions GmbH and Shadow Play Series Holdings UK Limited

Zobacz także

Jednym z twórców serialu "Pokonani" jest Mans Marlind, który opisał produkcję w następujących słowach:

Berlin widzieliśmy na ekranie już wiele razy – albo w kontekście zimnej wojny, albo międzywojnia, miasto grzechu, w którym wszystko było doskonałe, zanim przyszli hitlerowcy. To są dwa Berliny, które znamy. Nie pokazano nam jednak czasu tuż po wojnie, kiedy wszystko było zrujnowane, a przepaść między tymi, którzy mieli dużo, a tymi, którzy nie mieli nic, była ogromna. To stało się jednym z naszych wyzwań (…). Powojenny Berlin był miastem kobiet. Każdy miał jakąś tajemnicę, bo tak wiele niegodziwości popełniano w czasie wojny i tuż po niej – tylko po to, aby przeżyć. Kobiety dominowały też liczebnie – mężczyźni zginęli lub przebywali w obozach jenieckich. W takich miejscach jak Treptow kobiety stanowiły 92–93% mieszkańców. To naprawdę ciekawe. Wcześniejszy okres był bardzo męski, zdominowany przez żołnierzy i wojnę, a potem nagle przychodzą Trummerfrauen, kobiety, które przez kolejne lata odgruzowywały miasto.

Måns Mårlind

Mans Marlind odpowiada za reżyserię serialu wraz z Bjornem Steinem. "Pokonani" to koprodukcja CANAL+ Polska, TANDEM  Productions oraz  BRON Studios  i  ZDF. Za światową dystrybucję odpowiada zaś STUDIOCANAL TV.

Zobacz także:  Twórca "Black Mirror" nakręci mockumentary o roku 2020. W roli głównej Hugh Grant 

"Pokonani" - kiedy premiera?

Premiera serialu "Pokonani" odbędzie się 1 stycznia 2021 roku na CANAL+ PREMIUM oraz canalplus.com. Całość liczy osiem odcinków. W obsadzie znaleźli się między innymi: Taylor Kitsch ("Detektyw"), Michael C. Hall ("Dexter"), Logan Marshall-Green ("Prometeusz"), Nina Hoss ("Kobieta w Berlinie") oraz Tuppence Middleton ("Downton Abbey").

Zobacz także:  Twórcy serialu "Byle do dzwonka" musieli przeprosić Selenę Gomez. O co poszło?