Zamknij

Jessica Biel zastąpi gwiazdę "Opowieści podręcznej". Dlaczego Elizabeth Moss zrezygnowała z roli?

06.10.2021 12:46
Opowieść podręcznej - Elizabeth Moss - kadr z serialu
fot. Rex Features/East News

Elizabeth Moss nie zagra w nowym serialu Hulu pod tytułem "Candy". Gwiazdę "Opowieści podręcznej" w roli głównej zastąpi Jessica Biel.

Platforma Hulu jakiś czas temu zapowiedziała nowy serial kryminalny. Mowa o "Candy" - opartej na faktach historii kobiety, która z zimną krwią zamordowała swoją sąsiadkę. Według najnowszych informacji nie zagra jej znana z "Opowieści Podręcznej" Elizabeth Moss. W roli Candy Montgomery wystąpi Jessica Biel.

"Candy": Jessica Biel zastąpi  Elizabeth Moss w nowym serialu Hulu

Serial "Candy" skupi się na historii, która wstrząsnęła Stanami Zjednoczonymi w 1980 roku. W teksańskim miasteczku Wylie doszło do morderstwa Betty Gore. W wyniku śledztwa policja odkryła sprawczynię - Candy Montgomery, która była bliską sąsiadką ofiary.

Jak podaje Deadline, Elizabeth Moss nie będzie gwiazdą nadchodzącego serialu. Powodem jest napięty grafik aktorki. Zdjęcia do "Candy" kolidowałyby z innymi produkcjami, w które jest zaangażowana Moss. Z tego powodu zdecydowano się znaleźć zastępczynię i wybrano Biel, nie tylko przejmie rolę głównej bohaterki serialu, ale również producentki wykonawczej z ramienia jej firmy Iron Ocean.

Jessica Biel
fot. Jessica Biel

Hulu pracuje nad "Candy" od końca 2020 roku. Za odcinek pilotażowy odpowie współtwórca serialu - Robin Veith, który będzie też pełnił funkcję producenta wykonawczego. Veith pracuje razem z Nickiem Antoscą, który również produkuje tytuł. Michael Uppendahl pełni natomiast rolę reżysera pilota "Candy". Na razie twórcy nie poinformowali o pozostałych członkach obsady. Nadal nie wiadomo, kto wcieli się w Betty Gore i jej męża Allana, a także partnera Montgomery, Pata.

Co ciekawe "Candy" to nie jedyny nadchodzący serial traktujący o głośnej sprawie morderstwa dokonanego przez Montgomery. Obecnie trwają prace nad produkcją HBO Max z Elizabeth Olsen w roli głównej. Serial "Love and Death" opowie tę samą historię, więc Biel obecnie konkuruje z Olsen, jako aktorka, wcielająca się w postać morderczyni.

"Candy": kiedy premiera serialu Hulu?

Wygląda na to, że "Candy" będzie powrotem Biel do świata seriali. Aktorka ostatnio na małym ekranie wystąpiła w thrillerze "Grzesznica" z 2017 roku. Na razie nie wiadomo, kiedy historia Candy Montgomery trafi na Hulu. Fani mrożących krew w żyłach historii kryminalnych muszą uzbroić się w cierpliwość.

RadioZET.pl/Deadline