Zamknij

"Castelvania" – zwiastun finałowego sezonu. Kiedy premiera?

30.04.2021 05:08
Castlevania - kadr z serialu
fot. materiały prasowe Netflx

„Castlevania“ zakończy się na 4. sezonie. Netflix opublikował zwiastun finałowych odcinków. Co już wiemy słynnej produkcji anime? Kiedy premiera ostatnich odcinków serii? 

„Castelvania” dobiega końca. Serial oryginalny Netflixa, który debiutował w 2017 roku, w maju zakończy swoją emisję. Produkcja Warrena Ellisa opowiada burzliwą historię Trevora Belmonta, ostatniego z linii zhańbionej rodziny łowców potworów. Trevol próbuje powstrzymać armię wampirów pod rządami Vlada "Drakuli" Tepesa i uniemożliwić Armii Nieumarłych szturm na Europę Wschodnią.

Serial bazuje na popularnej serii gier komputerowych pod tym samym tytułem. Twórcy w szczególności upodobali sobie fabułę gier „Castlevania III: Dracula’s Curse” oraz „Castlevania: Curse of Darkness”.

Zobacz także

"Castlevania" – sezon 4 – zwiastun

W sieci zadebiutował właśnie nowy zwiastun odcinków 4. sezonu, które mają zwieńczyć serial. Materiał prezentuje się następująco:

"Castlevania" – dlaczego Netflix kończy serial?

"Castlevania" była pierwszą produkcją oryginalną Netflixa w stylu anime. Serial od początku emisji w 2017 roku cieszył się ogromną popularnością wśród widzów. Serial zyskał też przychylność krytyków, którzy chwalili go za zniuansowane i zaskakujące podejście do ogranego tematu. Dlaczego więc Netflix zdecydował się skasować serial po 4. sezonie?

Jak podają zagraniczne źródła, powodem sprawy może być skandal z udziałem twórcy i showrunnera produkcji – Warrena Ellisa. Ellis stał się przedmiotem skandalu, gdy latem 2020 roku wypłynęły oskarżenia dotyczące molestowania seksualnego, którego mężczyzna miał dopuścić się lata wcześniej. W wyniku tych oskarżeń Netflix zdecydował się zakończyć dalszą współpracę z twórcą. Co jednak ciekawe – w momencie podejmowania tej decyzji Ellis ukończył już prace nad scenariuszami do nowego sezonu. Nowe odcinki mogły więc powstać mimo czynnego udziału twórcy serialu. 

Netflix zdecydował się także na zamówienie spin-offu serialu. Nowa produkcja ma być osadzona w tym samym świecie, ale wprowadzić szereg nowych bohaterów. W chwili obecnej nieznane są większe szczegóły świeżego projektu. Wiadomo jedynie, że Ellis nie uczestniczy w rozmowach o przyszłości serii.

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

„Castlevania” – kiedy premiera?

Czwarty, ostatni sezon serialu zadebiutuje na Netflix 14 maja.

Czytaj także:  "Sexify" – rozmawialiśmy z ekipą i obsadą nowego polskiego serialu Netflixa [WYWIAD WIDEO]