Zamknij

Charlie Hanson wyrzucony z "After Life" Netflixa. Gwiazdor serialu "zszokowany i zbulwersowany"

31.05.2021 18:03
Charlie Hanson wyrzucony z "After Life" Netflixa. Gwiazdor serialu "zszokowany i zbulwersowany"
fot. Ray Burmiston/ materiały prasowe Netflix

Producent filmowy Charlie Hanson został usunięty z popularnego serialu Netflixa "After Life" po poważnych zarzutach wysuniętych w jego stronę. Ricky Gervais skomentował sprawę, nie kryjąc oburzenia.

Charlie Hanson to weteran brytyjskiej sceny komediowej i zdobywca prestiżowej nagrody BAFTA. Pracował jako producent przy wielu głośnych programach, w tym "Birds Of A Feather", "Not Going Out" i "Reggie Perrin". Był też częstym współpracownikiem Ricky'ego Gervaisa, z którym wspólnie stworzył między innymi popularny serial "After Life" dla Netflixa. Ich współpraca dobiegła jednak końca w związku z zarzutami przeciwko Hansonowi, który miał się okazać seksualnym predatorem.

Zobacz także

Charlie Hanson został wyrzucony z "After Life" Netflixa

Magazyn Deadline podał do wiadomości, że Charlie Hanson został usunięty z komedii Ricky'ego Gervaisa "After Life", a jego członkostwo w BAFTA zostało zawieszone. Wszystko przez zarzuty o nadużycia seksualne.

Zgodnie z informacją zamieszczoną przez wspominany serwis, zarówno Netflix, jak i BAFTA otrzymali w tym tygodniu anonimową wiadomość e-mail zawierającą zarzuty dotyczące Hansona. The Times of London poinformował w sobotę, że 11 kobiet wysunęło poważne oskarżenia pod jego adresem. Do rzeczonych nadużyć z jego strony miało dojść w latach 2008-2015. Charlie Hanson kategorycznie zaprzecza jakoby takie sytuacje miały miejsce.

Rzeczniczka prasowa Netflixa potwierdziła, że Charlie Hanson nie jest już producentem "After Life" i choć zarzuty nie mają związku z czasem, gdy pracował nad serialem, został natychmiast usunięty z produkcji, a sprawę przekazano policji. Wypowiedział się również Ricky Gervais, który wyznał:

Jestem zszokowany i zbulwersowany, słysząc o zarzutach wysuniętych przez wiele kobiet przeciwko Charliemu Hansonowi. Podjęto decyzję o natychmiastowym wycofaniu go z produkcji i jestem przekonany, że sprawa jest dokładnie rozpatrywana.

Ricky Gervais

Przedstawiciele BAFTA potwierdzili również, że członkostwo Hansona zostało zawieszone. Charlie Hanson także wydał oświadczenie za pośrednictwem swojego adwokata twierdząc, że "wiele z tych zarzutów jest anonimowych i ewidentnie fałszywych"

Chcesz być na bieżąco? Dołącz do grupy " Filmy i seriale - newsy i dyskusje fanów" na Facebooku.

RadioZET.pl/Deadline.com